Twitter Profili Kaç Kişi Görmüş, Kaç Kişi Ziyaret Etmiş Nasıl Öğrenilir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da profili kaç kişi görmüş, kaç profil ziyareti yapılmış nereden öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Twitter kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında profilimi kaç kişi ziyaret etmiş? Profilimi kaç kişi görmüş? Profilime kaç kişi bakmış? soruları gelmektedir. Normalde profilinizi kimler görmüş teker teker göremiyoruz. Yani henüz Twitter’ın böyle bir sistemi mevcut değil. Fakat aylık bazda profilinizi kaç kişi görmüş onun sayısına ulaşabilirsiniz. Hatta tweetleriniz kaç görüntülenme almış onu da görebiliyorsunuz. Şimdi görseller eşliğinde Twitter profili kaç kişi ziyaret etmiş nereden bakabiliriz onu anlatalım.

Twitter Profili Kaç Kişi Görmüş Nereden Bakarız?

1-) Twitter’da profilinizi kaç kişi görüntülemiş sayısını öğrenmek için ilk olarak Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından sol menüden en alttaki “Daha fazla” butonuna tıklıyoruz.

2-) Sonrasında açılan seçeneklerden “İstatistikler” kısmına giriyoruz.

3-) Akabinde karşımıza yeni bir sayfa açılacak. Burada sağ tarafta aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bazı istatistikler gözükecektir. İşte bu kısımda aylara göre toplam profil ziyaretleri karşımıza çıkmaktadır. Mesela Kasım 2021 ayında bir twitter hesabı aşağıda gördüğünüz gibi 16 profil ziyareti almış. Ekim 2021 ayında ise 77 profil ziyareti almış. Bu bölümden tüm profil ziyareti sayılarını öğrenebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi sadece sayısını öğrenebiliyoruz. Kimler profili görmüş maalesef onun verileri bulunmuyor.

4-) Bazı sitelerde Twitter profilinizi kimler ziyaret etmiş isimleriyle öğrenebilmek mümkündür vs. dese de maalesef bu şimdilik mümkün değildir. Çünkü Twitter’ın böyle bir APİ sistemi yok. Yani Twitter sadece profilinizi kaç kişi ziyaret etmiş onun sayısını sizlere paylaşır. Bunun dışında profilinize bakan kişilerin isimlerini sizlere paylaşmaz. Daha doğrusu henüz böyle bir sistemleri yok. İlerde gelir mi bilemeyiz ama şuanda böyle bir sistem mevcut değildir. Bu bakımdan profilime kimler bakmış, profilimi kimler görmüş tarzı uygulamalara inanmamanızı tavsiye ederiz.

Bu şekilde kendi profilinizi kaç kişi görmüştür onun sayısını öğrenebiliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir