Twitter Takipten Çıkarma Var mı? Takipten Çıkartma Nasıl Yapılır?

Twitter’da en merak edilen konulardan birisi takipten çıkarma var mı, varsa nasıl yapılır? sorusu oldu. Bugün sizler için Twitter’da istemediğiniz bir kişiyi takipten nasıl çıkartabilirsiniz onu anlatacağız. Hemen anlatıma geçelim.

Normalde Twitter’da bir kişi takipten çıkartma diye bir şey yok. Yani böyle bir sistem mevcut değildir. Fakat çok güzel bir yöntemle sizi takip eden bir kişiyi takipten çıkartabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparız şimdi görseller halinde anlatalım.

Twitter’da Bir Kişiyi Takipten Çıkartma Nasıl Yapılır?

KISACA ANLATIM : Bir kişiyi takipten çıkartmak istiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle o kişiyi engellemeniz gerekiyor. Ardından engeli kaldırdığınızda o kişinin sizi takip etmemiş olduğunu göreceksiniz. Yani kişiyi takipten çıkartmak için o kişiyi önce engelleyin sonra engeli kaldır. İşlem bu kadar. Şimdi uzun şekilde resimler eşliğinde anlatalım.

1-) İlk olarak takipten çıkartmak istediğiniz kişinin profilini açın. Ardından profilinde sağ tarafta aşağıdaki gibi bölüm göreceksiniz. Buradan 3 nokta işaretine basıyoruz.

2-) Sonrasında o kişiyi engelliyoruz. Yani “@kullaniciadi adlı kişiyi engelle” butonuna basıyoruz.

3-) Akabinde ekrana uyarı mesajı gelecek. Burada da “Engelle” butonuna basıyoruz. Dediğimiz gibi takipten çıkartmak istediğimiz kişiyi önce engelleyip sonra engelini kaldırmamız gerekiyor.

4-) Böylelikle o kişiyi engellemiş olduk. Şimdi yine o kişinin profiline giriyoruz ve sağ tarafında aşağıdaki gibi bir kısım görüyoruz. Buradan yine 3 nokta işaretine basıyoruz. Buradan engelini kaldıracağız. Böylelikle o kişi de otomatikman bizi takipten çıkmış olacaktır.

5-) 3 nokta işaretine bastıktan sonra “@kullaniciadi adlı kişinin engelini kaldır” butonuna tıklıyoruz. Bu şekilde o kişinin engelini kaldırmış oluyoruz.

6-) Ekrana gelen uyarı mesajında “Engeli kaldır” butonuna tıklıyoruz.

7-) Böylelikle engellediğimiz kişinin engelini kaldırıyoruz ve bu da sizi otomatikman takipten çıkartıyor. Yani sizin Twitter’da takipten çıkartmak istediğiniz kişi varsa ilk olarak onu engelleyin sonra engeli kaldırın. İşlem bu kadar basit.

Ardından o kişinin profiline girdiğinizde “Takip et” kısmı çıkacaktır. Yani siz onu takipten çıkartmışsınız. Eğer o kişinin sizi takipten çıkardığına emin olmak istiyorsanız Profil > Takipçiler bölümünü açın. Burada o kişiyi arattığınızda isminin olmadığını göreceksiniz. Yani sizi takip eden kişi yaptığımız bu işlem sonucunda otomatikman sizi takipten çıkartmış olacaktır.

Bu şekilde Twitter’da istemediğiniz bir kişiyi takipten çıkartabilirsiniz. Yani o kişinin sizi takip etme durumunu böylelikle ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik yukarıda anlattığımız gibi o kişiyi sınırsız engellemeden bunu yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir