Twitter Toplu Mesaj (Grup Mesajı) Gönderme Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da toplu grup mesajı gönderme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Twitter dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinin başında gelmektedir. Resmi açıklamalar yapılacağı zaman kurumlar veya kişiler genellikle Twitter üzerinden açıklama yaparlar. Nitekim dünya üzerindeki hemen hemen birçok Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekilleri vb. siyasi kişilerin Twitter resmi hesapları bulunmaktadır. Bu bakımdan güncel haberleri Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Twitter’da mesajlaşma sistemi de mevcuttur. 1 kişiye mesaj gönderebildiğiniz gibi aynı anda birden fazla kişiye de mesaj gönderebilirsiniz. Şimdi sizlere Twitter’da toplu mesaj gönderimi nasıl yapılır maddeler halinde onu anlatalım.

Twitter’da Aynı Anda Birden Fazla Kişiye Toplu Mesaj Yollama Nasıl Yapılır?

1-) Twitter’da toplu mesaj gönderimi için ilk olarak hesabımızı açıyoruz. Ardından sağ alttaki “Mesajlar” bölümüne yani DM kısmına giriyoruz.

2-) Ardından açılan pencerede aşağıdaki gibi mektup kutusu var sağ üst tarafta, ona basıyoruz.

3-) Sonrasında “Grup oluştur” butonuna tıklıyoruz.

4-) Sonrasında ise buradan kimlere mesaj göndermek istiyorsak o isimleri seçiyoruz. Twitter’da aynı anda en fazla 50 kişiye mesaj gönderimi yapabilirsiniz. Yani bu alanda maksimum 50 kişi seçebiliyorsunuz. Kişileri seçtikten sonra sağ üstten “Sonraki” butonuna basın.

5-) Ardından en son aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Burada toplu mesaj göndereceğiniz kişilerin isimleri yukarıda yazmış olacak. Biz oraları blurladık. Buradan alttaki alana mesajınızı yazabilir ve seçtiğiniz kişilere toplu olarak aynı anda gönderim yapabilirsiniz.

6-) Böylelikle birden fazla kişiye aynı anda aynı mesajı gönderebilirsiniz. Bu şekilde duyurularınızı, reklamlarınızı vs. ilgili kişilere iletmiş olursunuz.

Bu şekilde aynı anda grup olarak bir çok kişiye mesaj gönderimi yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir