Twitter Videolarda Oynatma Hızı Nasıl ve Nereden Değiştirilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter’da videoların oynatma hızı nasıl ve nereden değiştirilir kısaca onu göstereceğiz.

Twitter her geçen gün gelişmeye ve yeni özellikler denemeye devam ediyor. Özellikle Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra bazı yenilikler eklemeye başladı. Bunlardan birisi de videolarda oynatma hızı özelliğidir. Oynatma hızını 2x ‘e çıkartabilir veya düşürebilirsiniz. Bu özellik aslında Youtube’da da var ama Twitter’a yeni geldi diyebiliriz. Normalde bu özellik çok öncelerden yoktu. Hatta bazı ülkelerde deneme versiyonu vardı. Fakat ülkemize de bu özellik entegre edildi ve artık Twitter videoları daha hızlı şekilde izleyebileceksiniz. Şimdi bunu nasıl yaparız kısaca gösterelim.

Twitter Videoların Oynatma Hızı Nasıl Değiştirilir?

1-) Twitter’da video oynatma hızı videonun üzerinden değişir. Öncelikle hızını ayarlamak ve değiştirmek istediğiniz herhangi bir video açın. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi videonun en sağ alt tarafında “Video Ayarları” şeklinde bir buton çıkacak, oraya tıklıyoruz.

2-) Ardından buradan oynatma hızını istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Videoyu 2x ‘de izlerseniz en hızlı oynatmayı yapmış olursunuz. En yavaşı ise 0,25x ‘tir.

3-) Bu şekilde videoları daha hızlı seyredebilirsiniz ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde Twitter üzerindeki videoları daha hızlı veya daha yavaş versiyonda izleyebilirsiniz. Veya tekrardan eski haline çevirebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir