Twitter Viral Tweetlere Nereden Bakılır? Popüler Tweetler Nasıl Açılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter’da viral tweetler nasıl açılır, nereden bakılır onu anlatacağız.

Twitter’da gün içerisinde bazı tweetler çok beğeni ve retweet alıyor. İşte bu tweetler viral twitler listesine giriyor. İllaki denk gelmiştirsiniz. Takip etmediğiniz kişilerin bazı tweetleri ana sayfanıza düşebiliyor. İşte bunlar çok beğeni alan tweetlerdir ve viral tweet olduğu için birçok kullanıcının ana sayfasına düşmektedir. Normalde Twitter’da viral tweetlerin direkt olarak açılabileceği bir buton yok fakat “Keşfet” butonu var. Keşfet’e girerseniz gün içerisinde TT olan yani Trend Topic olan başlıkları görebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi keşfet yazısına tıklayarak TT olan başlıkları görebiliyorsunuz. Ama Viral Tweetlerin bulunduğu yer farklı bir sayfadır. Keşfet kısmındaki yerler viral tweetler sayılmıyor. Şimdi sizlere viral yani popüler tweetlere nereden bakılır onu gösterelim.

Twitter Viral Tweetlere Nereden Ulaşılır, Nasıl Bakılır?

Twitter’da viral yani popüler tweetlere “https://twitter.com/i/topics/1284234742661963776” adresinden ulaşabilirsiniz. Dediğimiz gibi doğrudan viral tweetleri açabileceğiniz bir buton bulunmuyor. Bu linke girdiğinizde viral tweetleri açabilirsiniz.

  • Viral tweetlerin bulunduğu link ==> twitter.com/i/topics/1284234742661963776

Popüler yani viral tweetlerin bulunduğu link yukarıdaki gibidir. Oraya girdiğinizde aşağıdaki gibi bir bölüm karşımıza çıkacak. Buradan viral tweetleri takip edebilirsiniz. Ek olarak “https://twitter.com/i/topics/” burayı açtığımızda “Bir sorun oluştu.” hatası veriyor. Fakat /topics/ linkinden sonraki sayılar bazen değişebilir. Ama genel olarak gizli sekmeden de denedik, yukarıdaki link popüler tweetler sayfasını açmaktadır.

Viral tweetler genellikle en az 10-15 bin beğenili tweetler olmaktadır. Aşağıdaki tweette gördüğünüz gibi viral olmuş bir tweet toplamda 462 bin beğeni almış. 51 bin retweet ve 1900 yorum almış.

Sizler de bu şekilde Twitter’da o anda en çok beğeni alan, popüler olmuş tweetlere bakabilirsiniz. Dediğimiz gibi Viral Tweetler ile Keşfet kısmındaki tweetler birbirinden farklıdır. Viral tweetler bölümünde en popüler, en çok beğeni alan tweetler yer alır. Keşfette ise o gün gündem olmuş Twitter Trend Topic başlıkları bulunur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir