Twitter’da Yazı Tipi (Metin) Boyutu Nereden Ayarlanır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Twitter’da yazı tipi boyutu nereden ayarlanır onu anlatacağız.

Twitter en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisidir. Gün içerisinde çoğu vaktimizi bu tarz sosyal medya sitelerinde geçiriyoruz. Haliyle göz sağlığımıza da önem vermeliyiz. Mesela gözü bozuk olanlar yazıları okumak için telefonu yaklaştırır veya bilgisayar başındaysa yazıları doğru okumak için daha yakından bakmak ister. İşte bu yüzden yazı boyutlarını büyütebilir veya küçültebiliriz. Önceleri bu ayarlama yoktu ama yapılan yeni güncellemeyle gelmiş bulunmakta. Şimdi sırayla yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir onu gösterelim.

Twitter’da Yazı Tipi Boyutu Nasıl Değiştirilir?

1-) Öncelikle twitter.com ‘u açıyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından soldaki menüden “Daha fazla” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan seçeneklerden “Ayarlar ve gizlilik” kısmını açıyoruz.

3-) Ardından buradan da Genel bölümünden “Ekran” seçeneğini tıklıyoruz.

4-) Sonrasında sağ tarafta aşağıda gördüğünüz gibi “Yazı tipi boyutu” bölümü çıkacaktır. İşte buradan da yazıların boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

5-) Yazı boyutunu ister büyültebilir isterseniz de küçültebilirsiniz. Bu ayar mobil twitter uygulamasından da yapılmaktadır. Oradan da aynı şekilde ayarlar bölümüne girerek yazı tipi boyutu ayarlama bölümünü açabilirsiniz.

Bu şekilde Twitter’daki metinlerin boyutunu ayarlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir