Twitter’ın Aylık ve Günlük Ziyaretçi Sayısı Kaçtır? Twitter Hiti Kaç?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter’ın günlük, haftalık, aylık ve yıllık toplam hit sayısı kaçtır onu anlatacağız.

En çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi Twitter’ın ziyaretçi sayıları merak ediliyor. Daha önceden Google ve Facebook’un aylık ve günlük hit sayısını sizlere paylaşmıştık. Şimdi de twitter.com için aylık, günlük, haftalık ve yıllık hit sayılarını paylaşacağız. Bu ziyaretçi sayıları tamamen ortalama ve tahmini verilerdir. Veriler SimilarWeb uygulamasından alınmıştır. Sizler de similarweb’in eklentisini kurarak birçok sitenin ortalama ziyaretçi sayılarına erişebilirsiniz. Şimdi istatistiklere geçelim.

Twitter Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Hiti Kaçtır?

  • Twitter günlük ziyaretçi sayısı ==> 219.3 milyon
  • Twitter haftalık ziyaretçi sayısı ==> 1535 milyon (1.5 milyar kişi)
  • Twitter aylık ziyaretçi sayısı ==> 6.58 milyar
  • Twitter yıllık ziyaretçi sayısı ==> 78,96 milyar

SimilarWeb eklentisinin verilerine göre Twitter’ın Haziran 2021 ayı toplam ziyaretçi sayısı 6.58 milyar olarak hesaplanmıştır. Buna göre bizler de aylık ortalama 6,58 milyar hit var şeklinde hesapladık. Buna göre twitter’ın günlük ziyaretçi sayısı 219 milyondur. Haftalık hit sayısı 1.5 milyar kişi iken aylık hit sayısı ise 6.58 milyardır. Twitter’ın yıllık hiti ise 78,9 milyardır. Dediğimiz gibi bu hit sayıları tamamen ortalama olarak baz alınmıştır.

Twitter’ın diğer verilerine baktığımızda ise site sıralamasının dünya çapında 4. sırada ve ABD ülkesinde 5. sırada olduğu görülmektedir. Hit bilgileri ise ortalama olarak yukarıda paylaştığımız gibidir. Ayrıca Twitter ve Facebook’u kıyaslayacak olursak; Facebook’un günlük ortalama 733 milyon ziyaretçisi bulunmaktadır. Twitter’ın ise ortalama 219 milyon ziyaretçisi vardır. Buna göre facebook’un hiti twitter’dan 3 kat fazladır diyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir