Ücretsiz Bilgisayar (Windows), PS ve XBOX Oyunlarını Nasıl Öğreniriz?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere internet ortamında ücretsiz olarak indirilebilecek tüm Windows, PlayStation ve XBOX oyunlarına nereden ulaşabiliriz onu anlatacağız.

Artık internetten korsan oyun indirmek yerine Steam, Epic Games vb. gibi yasal oyun platformlarından çok ucuz fiyatlara oyun satın alabilir ve bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Hatta bazı zamanlar oyunlar bu platformlarda ücretsiz olarak sunuluyor. İşte Opera yetkileri bu duruma el atmış ve tüm internet piyasasında o anlık hangi oyun ücretsiz ise onu bulabilecek bir algoritma, program kodlamışlar. Daha doğrusu bir eklenti diyelim. Çünkü bu eklenti Opera GX oyun tarayıcısında yer almaktadır.

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız. Geçtiğimiz sene Opera oyunculara özel GX oyun tarayıcısını çıkarttı. Bu tarayıcıda birçok özellik yer alıyor. Bu özelliklerden birisi ve bizce en iyisi ise ücretsiz oyunları bulması ve size sunması. Yani siz sadece ücretsiz oyuna tıklayıp ilgili siteye üye olduktan sonra kütüphanenize 0 TL karşılığında ekliyorsunuz. Böylelikle o oyuna ücretsiz, bedava şekilde sahip oluyorsunuz. Şimdi sizlere Opera GX ile ücretsiz oyun nasıl indirilir onu anlatalım.

Ücretsiz Oyunları Opera GX İle İndirme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle arkadaşlar ücretsiz oyunları bulmak için Opera GX oyun tarayıcısını bilgisayarımıza yüklememiz gerekiyor. Tarayıcı tamamen ücretsizdir. Google’a “Opera GX” yazıp ilk siteye tıklayın. Veya “https://www.opera.com/tr/gx” bu siteye girin.

2-) Siteye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelecek. Buradan “Opera GX’yi indirin” butonuna tıklıyoruz ve tarayıcımızı indiriyoruz.

3-) Opera GX’i yükledikten sonra masaüstümüze kısayol oluşacak. Ardından yeni oyun tarayıcımızı açıyoruz. Sonrasında sol üst tarafta aşağıda gördüğünüz gibi kol butonu mevcut. Oraya tıklıyoruz. Bu sayfanın adı GX Corner olarak geçiyor.

4-) GX Corner‘i açtıktan sonra en üstte sürüm takvimi ve hemen altında ise “Ücretsiz oyunlar” kısmı çıkacak. İşte o kısımda tüm ücretsiz, bedava indirilebilen Steam tarzı oyunlar çıkacaktır. Yani bu listede GTA 5’i görmek de mümkün FM 2021 ‘i görmek de mümkün. Kısacası buradaki ücretsiz oyunlar bölümünde Steam, Epic Games gibi platformlar üzerinde bulunan ücretsiz oyunlar listelenecektir. Sizler de bu oyunların üzerine tıklayarak ilgili siteye gidebilir ve üye girişi yaparak oyunu kütüphanenize kaydedebilirsiniz.

5-) Üstelik buradaki oyunlar sadece bilgisayar oyunları olmamaktadır. Aynı zamanda PlayStation ve XBOX oyunları için ücretsiz olanlar varsa onları da Opera GX tarayıcısı hızlı şekilde buluyor ve bizlere gösteriyor. Buradan tüm ücretsiz oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Hemen indirmenize gerek yok. Mesela kütüphanenize yükleyin aradan 3 ay geçsin yine de ücretsiz olarak o oyun sizin kütüphanenizde yer aldığı için bilgisayara indirebiliyorsunuz.

6-) Kısacası Opera GX tarayıcısı sayesinde bilmediğiniz tüm ücretsiz oyunları görebilir, araştırabilir ve kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Ardından sınırsız ve ücretsiz şekilde indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde Opera GX tarayıcısını kullanarak ücretsiz olan oyunları anında kütüphanenize ekleyebilir ve oradan da istediğiniz zaman PC’ye yükleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir