Udemy’den Bilgisayara Ücretsiz Video Nasıl İndirilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Udemy.com sitesinden bilgisayara ders videoları ücretsiz olarak nasıl indirilir onu anlatacağız.

Udemy, alanında en iyi öğretmenlerin ders verdiği ve programlama, matematik, bilgisayar, ingilizce vb. birçok farklı alanlarda eğitimleri olan ücretli ve ücretsiz alternatifleri olan bir eğitim-video sitedir. Siteye udemy.com’dan girerek ücretsiz üye olabilirsiniz ve istediğiniz dersi düşük bir miktar karşılığında satın alabilirsiniz. Hatta bazı dersler kampanyada olabiliyor ve ücretsiz de olabiliyor. Siteyi sürekli takip ederek ücretsiz dersleri bulabilir ve hesabınıza ekleyebilirsiniz. Buna ek olarak videolu eğitimleri sadece udemy.com üzerinden izlemeyebilirsiniz. Ayrıca videoları bilgisayarınıza ücretsiz indirip istediğiniz zaman da izleme imkanı bulabilirsiniz.

Mesela memlekete gideceksiniz diyelim. Bu durumda orada internet olmadığı için gitmeden evvel bilgisayarınıza videoları arşivleyin. Ardından orada izleyebilirsiniz. Peki udemy.com’dan videolar nasıl indirilir şimdi 3 farklı yöntemle sizlere anlatalım.

Başlıklar

Udemy Kurs Videolarını Bilgisayara Ücretsiz İndirme Yöntemleri

Yöntem 1:

Öncelikle arkadaşlar ilk yöntem olarak udemy’nin kendi web sitesinden bazı videolar indirilebiliyor. Onu deneyebiliriz. Dediğimiz gibi tüm videolar için değil fakat bazı videoları udemy sitesi üzerinden direkt olarak indirebiliyorsunuz. Eğer indirme olmazsa diğer yöntemleri uygulayınız.

1-) İndirmek istediğiniz videoyu udemy üzerinden açın. Ardından sağ aşağıdaki alttaki resimde gördüğünüz gibi ayarlar butonuna basınız.

2-) Sonrasında burada aşağıda gördüğünüz gibi “Dersi İndir” butonu çıkacaktır. Eğer bu buton aktif oluyorsa basıp videoyu indirebilirsiniz. Fakat aşağıda da gördüğünüz gibi aktif olmazsa demek ki indirme olmuyor anlamına gelir.

3-) Bu indirmeyi eğitmenlerin açması gerekiyor diye biliyoruz. Yani eğitmen hocalar videolarını indirmeye açmışlarsa dersi indir butonu sizde gözükür ve basıp indirme işlemini yapabilirsiniz.

Yöntem 2:

İkinci yöntem olarak öncelikle “www.github.com/FaisalUmair/udemy-downloader-gui” buradaki siteye giriyoruz. Akabinde buradan windows uyumlu olanı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Sonrasında udemy hesabına girip yapıp satın aldığımız veya hesabımızda bulunan videoları ücretsiz olarak indirebiliyoruz.

Yani öncelikle dediğimiz yeri açtıktan sonra sayfanın aşağısına iniyoruz. Ardından windows kısmındaki bilgisayarınız hangi bit ise onun yanında bulunan “Download” butonuna basınız.

Yaklaşık 40 mb‘lık bir dosya bilgisayarınıza inecektir. Ardından programı kurun ve “Login Using Credentials” butonuna basarak udemy kullanıcı adı ve şifrenizle programı açın. Sonrasında hesabınızda olan videoları dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. İnternetten edindiğimiz bilgilere göre program güvenilirdir fakat yine de emin olmak adına araştırıp bilgilerinizi öyle girebilirsiniz.

Bu arada bu yöntemdeki programın adı “Udeler” ‘dir. Dediğimiz gibi forum sitelerinden vb. yerden udeler programı hakkındaki diğer bilgilere bakabilirsiniz.

Yöntem 3:

Sonuncu yöntemimiz ise farklı bir tarayıcı kullanarak indirme yapmaktır. Öncelikle Opera tarayıcısını bilgisayarınıza kurunuz. Sonrasında “SkyLoad” eklentisini tarayıcıya yükleyiniz. Sonrasında ise udemy.com’a giriş yapın ve hangi videoyu indirmek istiyorsanız onun sayfasını açın. Kursun olduğu sayfayı açtıktan sonra sağ üst kısımda eklentinin simgesi bulunacaktır. Ona basarak videoları teker teker ücretsiz indirebilirsiniz. Videolar büyük ihtimalle karşıdan yüklemeler dosyasında bulunacaktır. Oraya girerek bilgisayarınıza arşivleyebilir ve dilediğiniz zaman kursları izleyebilirsiniz.

Bu şekilde udemy kurs videolarını ücretsiz olarak indirebilir ve bilgisayarınızda video formatında çalıştırabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Herkese iyi dersler ve iyi izlemeler dileriz. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir