Ülker Pötibör’ün İçinde Kaç Tane Bisküvi Bulunmaktadır?

Özellikle pasta yapımlarında (mozaik tatlı, bisküvili yaş pasta, bisküvili kek vb.) Ülker Pötibör bisküviler çok kullanılmaktadır. Bunun için içinde kaç tane bisküvi olduğu bunun sayısı oldukça önemlidir. Çünkü bisküvi sayısına göre kalıba sığdırmak için miktarı önemlidir. Ona göre marketlerden tam sayısında almak istenmektedir. Yani önceden pasta yapacağınız kalıba göre adet sayısını kafanızda hesaplayıp ona göre pötibör satın alabilirsiniz. Bu yüzden de sizin için petibör paketinde toplam kaç tane bisküvi var bunu saydık.

Ülker Pötibör bisküvilerin tekli, 3’lü ve 5’li paketlerine göre içerisindeki bisküvi adeti değişmektedir. 5’li Pötibör paketinin içerisindeki 1 pakette toplamda 32 tane bisküvi bulunmaktadır. 3’lü pakette 1 paketin içinde 24 tane ve tekli pakette ise 27 tane bisküvi yer almaktadır. Şimdi resimleriyle birlikte detaylarını paylaşalım.

Ülker Pötibör Tekli Pakette Kaç Tane Bisküvi Var?

Ülker pötibörün tekli paketleri içerisinde toplamda 27 tane bisküvi bulunmaktadır. Ağırlığı ise 175 gramdır.

Ülker Pötibör 3’lü Pakette Kaç Tane Bisküvi Var?

Pötibör’ün 3’lü paketlerinin her birinde toplamda 24 tane bisküvi yer almaktadır. Yani toplam 3 pakette 3*24=72 adet bisküvi bulunur. 3’lü paketlerin toplam ağırlığı ise 450 gram gelmektedir.

Ülker Pötibör 5’li Pakette Kaç Tane Bisküvi Var?

Pötibör’lerin 5’li paketlerinin 1 paketinde ise toplamda 32 tane bisküvi yer almaktadır. Yani 5’li paketin tamamında toplamda 5*32=160 tane bisküvi yer almaktadır. 5’li paketlerin toplam ağırlığı ise 1 kilogramdır(1000 gram). 1 paketin ağırlığı ise 200 gram gelmektedir. Genellikle pasta, kek vb. yapımlarında 5’li pötibör paketlerden satın alınmaktadır. Beşli paketlerin içinde toplam 160 tane bisküvi bulunduğu için buna göre hesaplamalar yapabilirsiniz.

Bu duruma göre;

  • Tekli paketin içinde 27 tane bisküvi
  • Üçlü paketin içinde 72 tane bisküvi
  • Beşli paketin içinde ise 160 tane bisküvi yer almaktadır.

Ayrıca 1 adet pötibör bisküvinin gramı ise 0.15 gram gelmektedir. Son olarak dileyenler yukarıda paylaştığımız resimlerden adet miktarlarını sayabilirler.

Ülker pötibör bisküviler hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Umarız yararlı olur. Herkese afiyet olsun…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir