Vaser Liposuction Tedavisi – Dr.Leyla Arvas

Yağ aldırma dediğimiz liposuction yapılırken cihazın ucundaki rende gibi bıçaklarla sinir ve damarlar kopartılıp yağlar alınmaktadır. Bu işleme bağlı olarak deri altı kanamalar, morluklar ve şişme gibi yan etkiler gözlenir. Bu sorunların yaşanmaması için vaser liposuction geliştirilmiştir.

Vaser liposuction ile yapılan işlemlerde kesici aletler olmadan, ses dalgalarının yağ hücrelerini parçalaması ve likit olarak vücuttan emilmesi sağlanmaktadır.  Bu işlemde de vücuttaki yağlar zarar görmez ve vücutta yağ ihtiyacı olan bir bölge varsa burada da kullanılabilir. Meme büyütme, sıkılaşma gibi işlemler içinde bu uygulamadan yararlanılabilmektedir. Ağrı ve acı hissedilmeden şişlik, kanama ve geç iyileşme süreci ortadan kaldırılarak daha hızlı sonuçlar elde edilmektedir.

Dr. Leyla Arvas bu uygulama öncesinde diyet, egzersiz gibi ön hazırlık aşaması olmadığını bir hafta 10 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, alkol ve sigara kullanımının azaltılması ya da kesilmesi gerektiğini belirtmektedir. Aynı şekilde ameliyat sonrasında da sigara kullanımı önerilmemektedir, sebebi yara iyileşmesini geciktirmesinden kaynaklanmaktadır.

Vaser liposuction 18 yaşını geçmiş kişilere uygulanabilmektedir. Normal vücut kitle endeksine sahip, bölgesel yağların alınması için etkili bir yağ alma işlemidir. Operasyon sonrasında doktor gerekli görürse hastanede 1 gece yatış verilebilmektedir. Kas dokularına ve sinirlere zarar vermeden yapılan bu işlemde iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Hafif kızarıklık ve morluk görülebilir ve yaklaşık 1 ay sürede deri normal yapısına dönebilir. Operasyon sonrasında korse giyilmesi önerilir ve 2-3 hafta süre sonunda normal giyinmeye başlanabilir.

Lazer liposuction sonrasında beslenme ve spor aktiviteleri önerilmektedir. Diyet ve beslenmeye dikkat edilmezse kilo artışı gözlenmektedir. Her sağlıklı vücut yapısında olması gerektiği gibi düzenli ve dikkatli beslenmek gerekmektedir. Bu durumun yapılan operasyonla ilgili yoktur, zaten her sağlıklı insan beslenmesine dikkat etmelidir. Operasyon kilo artışı olmayacak anlamına gelmemeli, dengeli  ve düzenli beslenmeyle mevcut durum korunmaya çalışılmalıdır.

Kaynak : http://www.drleylaarvas.com/vaser-lipo.html

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir