Vikipedi ve Diğer Yasaklı Sitelere Programsız(VPN’siz-DNS’siz) Girmek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere vikipedi ve diğer tüm yasaklı sitelere programsız yani vpn’siz ve dns’siz nasıl girebiliriz onu anlatacağız.

Arkadaşlar öncelikle vikipedi,imgur gibi yasaklı sitelere girmenin bir çok yolu vardır.Mesela vpn ile girmek, dns adreslerini değiştirerek girmek veya bazı programlar sayesinde giriş yapmak gibi.Bunların dışında da bizim bildiğimiz tek bir yöntem var diyebiliriz.O da “Google Translate” ile giriş yapmak.Evet ilk başka komik durabilir.Ama bu gerçek.

Büyük ihtimalle aranızda bir çok kişi bu yöntemi biliyordur.Ama yinede yazmak istedik bilmeyenler için.Peki translate ile yasaklı sitelere nasıl giriş yapacağız şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar google translate sayfasını açıyoruz.Google translate sitesine buradan girebilirsiniz.

2-) Ardından hangi yasaklı siteye giriş yapmak istiyorsanız onun linkini translate arama kutusuna yapıştırıyoruz.

3-) Sonrasında ise sağ tarafta çıkan yani çeviri bölümünde çıkan linkimize tıklıyoruz.O link mavi renkli olacaktır.

4-) Ardından aşağıdaki gibi sayfamız açılacaktır.Buradan da istediğimiz gibi bilgilerimizi edinebiliyoruz.

5-) Tabii ki sadece vikipedi değil imgur vb. Türkiye’de engelli olan ama dünyada serbest olan siteleri de açabilirsiniz.Onları da aynı translate’de açtığınız gibi açabilirsiniz.

Vikipedi,imgur gibi tüm yasaklı sitelere bu şekilde girebiliyoruz.Tabii ki burada yasaklı siteden kasıt bilgi alabileceğimiz ve legal olan sitelerdir.Yoksa diğer türlü illegal,+18 vb. sitelere bu yöntemle girmek doğru değildir o yüzden bu yöntemi sadece bilgi,forum,blog,resim vb. tarzdaki sitelerde uygulayınız.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olmuştur.Herkese kolay gelsin dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir