Seo

Web Sitelerin Spam Skoru Nasıl Ölçülür?

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere web sitelerin spam skoru nasıl ve nereden ölçülür onu anlatacağız.

Son zamanlarda özellikle Google arama motoru bir hayli güncelleme yapıyor.Bu da webmaster site sahiplerinin ekseri moralini bozuyor.Çünkü google güncelleme yaptığında siteler büyük ihtimalle geri düşüyor ve aramalarda sıra kaybediyor.Tabii ki bazı siteler tam tersi güncellemelerden olumlu etkileniyor ve hitleri artıyor.

Bu güncellemelerden en az şekilde etkilenmek için sitelerimize sürekli spam skoru kontrolü yapmalıyız.Haliyle eğer yüksek bir spam skoruna sahip olan sitemiz olursa bu sitede gerekli çalışmaları yapmamız gerekmektedir.Peki spam skor nasıl ve nereden ölçülür maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar spam skoru değerini ölçmek için buradaki siteye giriyoruz.Link açamayanlar için site “https://moz.com/researchtools/ose/” budur.

2-) Ardından sitemizin linkini oradaki boş kutuya yapıştırıyoruz ve sağdaki “Search” butonuna basıyoruz.

3-) Biz örnek olarak facebook.com’u yazdık.Ardından sonuçlarımız karşımıza geliyor.Gördüğünüz gibi spam score ifadesinin yanında spam skorumuz yer alıyor.Demekki facebook’un spam skoru 17 üzerinden 4’müş.Normalde bu sayı büyük fakat bu site facebook olduğu için spam vs. sıkıntı olmaz çünkü popüler bir site.Ama kendi sitemizde 2-3-4 gibi değerler ve üstünde olursa kesinlikle dikkate almamız gerekiyor.

4-) Gördüğünüz gibi arkadaşlar spam skor değerimizi bulduk.Ek olarak açılan sayfada aşağıya doğru indiğinizde spam skoru yüksek olan size link veren siteler gözükecektir.

5-) Bu spamı yüksek siteleri de google bağlantı reddetme bölümünden(burada anlatmıştık detaylı şekilde) silebilirsiniz ve spamlardan kurtulabilirsiniz.

Son olarak moz sitesinde spam skor kontrolü 17 üzerinden değerlendiriliyor başka spam kontrol sitelerinde farklı olabilir.17 üzerinden eğer siteniz 0 ise gayet güzel spamdan korkmanıza gerek yok anlamına gelebilir.Fakat 1 veya daha üstüyse spam değerlerini kontrol etmemiz ve zararlı backlinkleri silmemiz gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere en iyi spam kontrol aracını paylaştık.Umarız faydalı olur.İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir