444’lü Numaralar Nasıl Satın Alınır ve Açılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere 444’lü numaralar nasıl satın alınır ve nasıl açılır onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi ülkemizde bazı özel numaralar var.Bunlar 0850, 444 vb. numaralardır.En popüleri de zaten bu ikisidir.Daha önceki yazılarımızda 0850 ile başlayan numaralar nasıl alınır onu anlatmıştık.Bu yazımızda da 444’lü numaraları anlatacağız.

444’lü Numaraları Nasıl Alabilirim?

444’lü numaralar ülkemizdeki en popüler özel numara hattıdır.Bu numaraları sadece Türk Telekom sağlıyor.Bu yüzden 444’lü bir numaranız olmanızı istiyorsanız Türk Telekom şirketine başvurmanız gerekmektedir.

Peki bu numaralardan almak için bazı gerekli olan şartlar nelerdir şimdi onlardan biraz bahsedelim.444 ile başlayan numaralara sahip olmak için kurumsal bir şirketinizin olması gerekmektedir.Sonuçta bu numaraları herkese vermiyorlar.Yani herkese verseler zaten anında tüm olasılıklar biterdi.

Çünkü şöyle bir hesaplama yaptığımızda bu numaraların ne kadar değerli olduklarını görebiliyoruz.Numara zaten 444 ile başlıyor.Haliyle geriye 4 numara kalıyor.Peki bu son 4 haneli numara ne olabilir.Her hanesinde 0-9 arasında bir rakam gelebilir.Bu da demek oluyor ki 444’lü toplamda 9*9*9*9=6561 adet numara var anlamına geliyor.

Yani ülkemizde her önüne gelene bu numaradan verilmeyeceğini buradan anlayabiliriz.Dediğimiz gibi büyük kurumlar bu numaraları alıyorlar.Şirket sahibi olsanız bile bu numaraları almak epey pahalı olduğu için alamayabilirsiniz.Fiyatlarını kesin olarak bilmiyoruz ama değerli olduklarından düşük bir miktar değildir diye düşünüyoruz.

Ayrıca büyük şirketler için 444’lü numaralar epey bir avantaj sağlayabiliyor.Çünkü 0850’ye göre hatırlanması kolay numara olduğu için 444’lü hat numaraları tercih edilebiliyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir