Whatsapp Direkt İletişime Geçme Linki

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere whatsapp ile direkt olarak iletişime geçme linkini paylaşacağız.

Whatsapp günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. 1 milyardan fazla kişinin kullandığı whatsapp artık işletmeciler için de vazgeçilmez uygulama oldu. Özellikle instagram butik sayfaları biyografi alanına whatsapp ile direkt iletişime geçme linkini ekliyor. Bu sayede sayfadaki müşteriler sipariş vermek için direkt olarak bu linke tıklıyor ve whatsapp uygulamasını açmış oluyor. Ardından hızlı bir şekilde mesaj yazarak numara sahibiyle kolaylıkla iletişime geçiyor.

Daha öncelerden sitemizde whatsapp link butonu kodunu eklemiştik. Fakat bu yazımızda direkt olarak iletişime geçme linkini ekleyeceğiz. Yani bu kodu instagrama, facebooka, twittera vb. nereye eklerseniz ekleyin ona tıklayan kişi direkt olarak whatsapp ile sizinle iletişime geçmeye başlayacak. Şimdi linki aşağıya paylaşalım.

Whatsapp Direkt İletişime Geçme Linki;

  • api.whatsapp.com/send?phone=90536777XXXX

Evet arkadaşlar direkt iletişime geçme linki budur. Bu linkte phone= kısmına kendi numaranızı başında 9 ile birlikte yazmanız gerekiyor. Ardından bu linke tıklayan bir kişi oraya hangi numarayı yazarsanız direkt olarak whatsapp’da onunla konuşmaya başlamış olur. Eğer kendi numaranızı yazarsanız haliyle sizinle irtibata geçerler.

Linkte “phone=numaranız buraya gelecek” bu kısımda numarayı eklerken başına 9 eklemeyi unutmayın. Yani şu şekilde olacak “https://api.whatsapp.com/send?phone=905444444444” buradaki yeşil renkli kısma kendi numaranızı yazmanız gerekiyor.

Whatsapp ile direkt olarak mesaj yollama linki bu şekildedir. Umarız faydalı olur. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere kendinize iyi bakın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir