Whatsapp Duvar Kağıdı (Arkaplan Resmi) Nasıl Değiştirilir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Whatsapp’da duvar kağıdı yani arkaplan fotoğrafı nasıl değişir onu anlatacağız.

Whatsapp’da kişilerle mesajlaşırken arka planın hoş gözükmesini isteriz. Hem göz sağlığı açısından hem de tasarım açısından whatsapp’da duvar kağıdını istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. İster ekranı tamamen mavi, sarı, kırmızı vb. gibi düz renkli yapabilirsiniz. İsterseniz de galerinizden beğendiğiniz bir fotoyu (resmi) arkaplan olarak ayarlayabilirsiniz. Şimdi sizlere 2 farklı yöntemle whatsapp’da duvar kağıdı nereden değiştirilir onu anlatalım.

Whatsapp Duvar Kağıdı (Arkaplan) Nasıl Değişir?

Yöntem 1:

1-) Öncelikle whatsapp uygulamasını açıyoruz. Ardından sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine basıyoruz.

2-) Sonrasında çıkan seçeneklerden en alttaki “Ayarlar” kısmına basıyoruz.

3-) Ardından 2. sırada yer alan “Sohbetler” seçeneğine giriyoruz.

4-) Buradan da alttaki resimde gördüğünüz gibi “Duvar kağıdı” butonuna tıklıyoruz.

5-) Son olarak ise aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yer açılacaktır. Buradan “Galeri” kısmına basarsanız telefonunuzda yer alan resimlerden birini duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyorsunuz. Veya “Düz Renk” kısmına girerseniz arkaplan için mavi, kırmızı, beyaz, turuncu vb. düz renk seçimi yapabilirsiniz. Veya duvar kağıdı galerisine girerseniz whatsappa ait özel duvar kağıtlarını seçebilirsiniz. Eğer varsayılan kısmına basarsanız whatsapp’ın orijinal duvar kağıdını seçmiş olursunuz.

6-) Bu şekilde duvar kağıdını değiştirebiliyoruz. Ayrıca eğer duvar kağıdı kullanmak istemezseniz bu kısımdan “Duvar Kağıdı Yok” butonuna basmanız gerekmektedir.

Yöntem 2:

1-) İkinci yöntem de kişinin konuşmasına girip duvar kağıdını değiştirmektir. Bunun için öncelikle whatsapp’dan herhangi bir kişiyle konuşma ekranını açıyoruz. Ardından yine sağ üst tarafta bulunan üç nokta işaretine basıyoruz.

2-) Sonrasında çıkan seçeneklerden “Duvar kağıdı” kısmını açıyoruz.

3-) Son olarak ise yine 1. yöntemde olduğu gibi burada da bu kısım açılacaktır. Yine istediğiniz butona basarak nereden duvar kağıdı yüklemek istiyorsanız whatsapp’a yükleyebilirsiniz.

Bu şekilde whatsapp uygulaması için arkaplan duvar kağıdı resmini değiştirebilirsiniz. Diğer whatsapp yazılarımıza “Whatsapp” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Teşekkürler umarız yararlı olur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir