Whatsapp İhbar Hatlarından Para Kazanılır Mı?

Son zamanlarda whatsapp ihbar hatlarından para kazanabilir miyiz diye epey bir soru soruluyor.Bu konu altından bu soruya cevap vermeye çalışacağım.Umarım faydası olur.

Bildiğiniz gibi arkadaşlar son zamanlarda bir çok televizyon kanalı haber programlarında yayınlatmak için whatsapp ihbar numaraları çıkarttılar.Bu numaralar sayesinde vatandaşlar telefonlarındaki video,resim,müzik tarzındaki haber olabilecek dosyaları whatsapp uygulaması sayesinde televizyon kanallarına aktarıyor.Bu kanallar ise genellikle ana haber bültenlerinde sizlerden gelen videoları,görselleri televizyondan paylaşıyorlar.Bu sayede haber yapacak kanal bir çok haberi bünyesinde bulundurabiliyor ve haber farklılığı olması için yayınlayabiliyorlar.

Buraya kadar sıkıntı yok her şey güzel.Asıl soru şu whatsapp ihbar hatlarına video yollayarak vatandaşlar para kazanabilir mi? Maalesef bu hizmet sizlere para kazandırmıyor.En azından şimdilik diyebiliriz.Yani henüz böyle bir şey mümkün değil diyebiliriz.

Evet bu whatsapp ihbar hatlarından televizyon kanalları epey kazançlı çıkıyor belki ama sizler de aynı şekilde kazançlı çıkıyorsunuz.Sonuçta sizin haberiniz televizyona çıkıyor.Bu da oldukça gurur verici diye düşünüyorum.Her şey para değildir sonuçta ülkeye hizmet sağlamış oluyorsunuz.Belki de sizin haberinizi izleyip arkanızdan çok dua edenler olacak.

Diyelim ki yolda yürüyorsunuz birden bir olay oldu ve onu videoya çektiniz olay yerine en yakın siz varsınız.Haliyle bunu hemen whatsapp ihbar numaralarını kullanarak televizyon haber kanallarına derhal iletebilirsiniz.Onlar da sizin gönderdiğiniz videoyu televizyonda yayınlayabilir.Bu sayede çektiğiniz video haber olarak yayınlanır ve tüm Türkiye sizin haberinizi izler.

O yüzden arkadaşlar bu iş tamamen gönüllülük işidir.Yani gönderseniz de olur göndermeseniz de.Dediğim gibi ihbar numaralarına video yollayarak para kazanılmıyor.

Herkese iyi günler dilerim.Sorularınız olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Sistem degisene kadar bekletmek lazim videolari…. Elbet birgun bu habercilik sorgulanir en iyisi icin

  2. Yok yaa! Ben çoğu yahudiye ait olan medya kuruluşlarına reyting kazandıracam üstelik beş kuruş almadan. Neymiş gönüllülük esasmışmış, vatan içinmişmiş. Ne alaka bırakın bu işleri yaa…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir