WhatsApp Konum Nasıl Atılır?

Whatsapp kullananların merakla sorduğu sorulardan birisi “Karşı tarafa konum nasıl atılır?” evet işte bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve paylaşıyoruz.

Aslında oldukça kolay bir şey yinede bilmeyenler için faydalı olacağını düşündüğümüz bir konu.Lafı uzatmadan maddeler halinde whatsapp üzerinden karşı tarafa bulunduğunuz konum nasıl yollanır öğrenelim.

1-) Öncelikle konum yollamak için telefonunuzdan GPS’inizi yani Konum’unuzu açmalısınız.Bunun için telefonunuzun üst çubuğunu aşağı indirin ve GPS‘yi açın.

2-) Sonrasında whatsapp’a giriyoruz kime konumunuzu yollayacaksanız onun konuşma sayfasına giriyorsunuz.Ardından sağ üst kısımda bulunan ataç‘a benzeyen telefonla aramanın yanında bulunan butona basıyoruz.Sonrasında ise aşağıda bulunan “Konum” butonuna tıklıyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada “Şu anki konumu gönder” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında otomatik olarak bulunduğumuz konum karşı tarafa iletiliyor.İşlem bu kadardır.

Karşı tarafa whatsapp üzerinden konumuzu yollamak işte bu kadar kolaydır.Herkese iyi günler dileriz…

GÜNCELLEME = Arkadaşlar whatsapp’da konum gönderirken eğer “mevcut konumu gönder” butonuna basarsanız önceden yollamış olduğunu konumu karşı tarafa yollamış olursunuz. O yüzden o andaki konumu yollamak için “Şu anki konumu gönder” butonuna basmanız gerekmektedir. Yani doğrusu budur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir