Whatsapp Şekilli Yazılar(Eğik,Kalın,Çizili) Nasıl Yazılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Whatsapp’da şekilli yazılar(eğik,kalın,üstü çizili vb.) nasıl yazılır onu anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması olan Whatsapp’ın birbirinden farklı özellikler var.Bunlardan birisi de şekilli yazılar yazmaktır.Özellikle eğik, kalın ve üstü çizili yazılar yazmak istiyorsanız bu yazımızda hepsini anlatacağız.Lafı uzatmadan başlıklar halinde anlatıma geçelim.

Whatsapp Eğik Yazı Nasıl Yazılır?

Eğik yazı yazmak için yazacağınız yazının başına ve sonuna (alttan tire) eklemeniz gerekmektedir.Mesela whatsappda “_eğik yazı_” şeklinde yazdığımızda aşağıdaki gibi yazılmış olur.

Whatsapp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

Whatsapp’da kalın yazı yazmak için de yazının başına ve sonuna * (yıldız) işareti eklemeniz gerekmektedir.Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “*kalın yazı*” yazdığımızda yazımız kalın olmuş oldu.

Whatsapp Üstü Çizili Yazı Nasıl Yazılır?

Whatsapp’da üstü çizili yazı da yazabilirsiniz.Bunun için de yazının başına ve sonuna ~ işareti eklemeniz gerekiyor.Aşağıda gördüğünüz gibi yazımız üstü çizili olmuş oldu.

Ek olarak bu 3 özelliği de birleştirebilirsiniz.Bunun için de yazımızın başına ve sonuna ~*__*~ eklemeniz yeterli olacaktır.Yani bu 3 özelliği de kapsamış olacak.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi yazımız hem italik(eğik) hem kalın hem de üstü çizgili olmuş oldu.

Ek olarak whatsapp da ters yazı yazmak ve diğer şekilli yazıları yazmak için Play Store’dan “Style My Text” adlı uygulamayı indirip ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir