Whatsapp Sticker Nasıl Yapılır? WP Resmi Sticker’a Çevirme ve Gönderme

Whatsapp üzerinden karşıdaki kişiye veya gruptaki kişilere sticker göndererek düşüncelerini ve duygularınızı ifade edebilirsiniz. Sticker bir nevi hareketli emojidir diyebiliriz. Bu yüzden özellikle birçok komik stickerlar Whatsapp kullananlar tarafından oluşturuluyor ve yapılıyor. Sizler de kendinize ait bir sticker yapabilirsiniz. Normalde Whatsapp üzerinden doğrudan Sticker oluşturamıyoruz. Fakat bir uygulama yardımı ile veya Whatsapp Web üzerinden kendi Stickerlarınızı oluşturabilirsiniz.

Whatsapp Uygulama İle Sticker Yapmak

Whatsapp’tan mobil telefon üzerinden Sticker yapmak için bazı uygulamalara ihtiyaç olmaktadır. Yani normal telefon ile Sticker oluşturulamıyor. Bunun için uygulamaya ihtiyaç var. Sticker yapmak için “Sticker Maker” uygulamasını kurmanız gerekiyor. Uygulama üzerinden istediğiniz gibi bir resmi Sticker’a çevirebilirsiniz.

Whatsapp Sticker yapmak için bazı uygulama tavsiyeleri:

  • Sticker Maker
  • Sticker Maker Studio
  • Sticker.ly
  • Sticker Maker for WhatsApp
  • Sticker for WhatsApp

Bu uygulamalarla bir resmi Sticker’a dönüştürebilir ve Whatsapp’ta bir kişiye gönderebilirsiniz.

Whatsapp Web İle Sticker Yapmak (Uygulamasız)

Şimdi gelelim uygulamasız Sticker (çıkartma) nasıl yapılır onu anlatmaya. Arkadaşlar eğer uygulamasız Sticker yapmak isterseniz Whatsapp Web’e girmeniz gerekiyor. Yani bilgisayar üzerinden Whatsapp Web ile hızlı şekilde Sticker oluşturabilirsiniz. Şimdi madde madde gösterelim.

1-) Öncelikle Whatsapp Web’i açıyoruz. Ardından Sticker oluşturmak için konuşma bölümünün sol altında bulunan emoji işaretine tıklıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi Sticker bölümünde “Oluştur” butonu gözükecek, oraya tıklıyoruz. Sonrasında bilgisayarımızdan istediğimiz resmi seçiyoruz.

3-) Bu şekilde bilgisayardaki resmi Whatsapp Sticker’a çevirmiş oluyoruz. Ardından mobilden Whatsapp’a girip o gönderdiğiniz Sticker’a 1 kere tıklayıp favorilere ekliyoruz. Böylelikle o Sticker’ı WP hafızasına kaydetmiş olursunuz.

Bu şekilde ister uygulama üzerinden isterseniz de uygulamasız Whatsapp için Sticker (çıkartma) oluşturabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir