Whatsapp’da Gönderilen Mesajları Düzenlemek(Geri Almak)

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Whatsapp’da gönderilen mesajları nasıl geri alabiliriz onu anlatacağız.

Whatsapp’da son yapılan değişiklikle birlikte artık gönderilen mesajları geri alabileceğiz.Henüz beta aşamasında olan bu yeniliğin whatsapp kullanıcıları için çok olumlu olacağı söyleniyor.

Peki bu gönderilen mesajları nasıl geri alabiliriz şimdi onu detaylı bir şekilde anlatalım.

==> Öncelikle arkadaşlar whatsapp’a henüz bu yenilik gelmedi.Şimdilik beta aşamasındadır.Lakin güncelleme yakında gelecek.Güncelleme geldiğinde yolladığınız mesajın üstüne basılı tutuyorsunuz.Sonrasında üst kısımda düzenleme bölümü gelecek.İngilizcesi “Edit” olan bu seçeneğe tıklayınca mesajınızı değiştirebiliyorsunuz veya silebiliyorsunuz.

==> Whatsapp’da gönderdiğiniz mesajı geri almak veya silebilmek için mesajınızı karşı tarafın okumamış olması gerekiyor.Yani eğer yolladığınız mesajı karşı taraf okumuş olursa bu yenilikten faydalanamıyorsunuz ve mesajınızı düzenleyemiyorsunuz.Ek olarak yolladığınız mesajdan 5 dakika sonra yine aynı şekilde düzenleme ve silme işlemi yapılmıyor.Yani gönderdiğiniz mesajı düzenlemek veya silmek için 5 dakika vaktiniz vardır.Hem 5 dakika kuralına hem de karşı tarafın mesajı okumaması kuralına dikkat etmeniz gerekiyor.

Artık yanlış kişiye mesaj gönderdim veya kötü mesaj attım gibi sıkıntılarınız olmayacaktır.Bu yenilik sayesinde yanlış yazdığımız mesajları 5 dakika içerisinde düzenleyebileceğiz.Sonuçta hepimiz insanız dört dörtlük değiliz hatalarımız olabilir.İstemediğimiz kişilere istemediğimiz mesajlar atabiliriz.Ama artık endişelenmek yok.Yanlış yolladığınız mesajları bu güncellemeyle hemen silebilirsiniz veya düzenleyip başka mesaj yazabilirsiniz.

Peki siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani Whatsapp’ın bizlere, yolladığımız mesajları düzenlemek veya silmek gibi bir seçenek sunması iyi mi kötü mü oldu dersiniz? Yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmından bekliyoruz.

Şimdilik bu kadar.İlerleyen zamanlarda whatsapp hakkındaki diğer gelişmelerden haberdar edeceğiz.Takipte kalmanız dileğiyle iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir