WHM Panel Üzerinden FTP Şifresini Değiştirmek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere WHM Paneli üzerinden sitelerimizin ftp şifresini nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.Umarız yararlı olur.

WHM’nin açılımı Web Host Manager demektir.Yani Türkçe olarak “Web Hosting Yöneticisi” demektir.Bu panel cpanel’in bir yan dalıdır diyebiliriz.WHM paneli üzerinden sitelerinizi kontrol edebilir, gerekli ayarları ve düzenlemeleri bu panel üzerinden yapabilirsiniz.Peki WHM panelinden ftp şifresini nasıl değiştirebiliriz şimdi sizlere onu aktaralım.

1-) Öncelikle host şirketi tarafından verilen giriş linkine giriyoruz.Genelde panel.hostfirmasi.com şeklinde olur.Yine de hosting firmanıza ticket atarak giriş linkini isteyebilirsiniz.

2-) Ardından hosting firması tarafından verilen kullanıcı adı ve şifremizi sitemizin ip adresiyle birlikte yukarıdaki gibi giriyoruz.Sonrasında açılan sayfada sol tarafta “Hesaplar” menüsüne giriyoruz.

3-) Sonrasında ise “Hesap Listesi” kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında karşımıza aşağıdaki gibi bir yer çıkacak.Buradan da hangi sitemizin ftp şifresini değiştirmek istiyorsak onun en sağ tarafındaki “Hesabı Yönet” butonuna basıyoruz.

5-) Ardından açılan sayfada en aşağıda “Ftp Password” kısmı var oraya tıklıyoruz.

6-) Buradan da ftp şifremizi istediğimiz gibi değiştiriyoruz.

Bu şekilde whm paneli üzerinden sitelerimizin ftp şifrelerini değiştirebiliriz.Genellikle kısa ve zor şifreler tercih etmeye çalışın.Çünkü Filezilla programı bazı zamanlar hata verebiliyor.Bunun çözümü olarak şifrelerinizi “*s2-fdS2” gibi kısa ama zor olarak ayarlayın.

YORUMLAR

  1. Resimli şekilde anlatmanız, yeni başlayanlar için çok iyi olmuş. Yararlı bilgi teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir