Wikipedia ve İmgur Gibi Açılmayan Siteler VPN’siz Nasıl Açılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere wikipedia.org, imgur.com vb. gibi Türkiye’de engelli olan siteleri vpn’siz nasıl açarız onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi ülkemizde bazı web sitelerine girişler yasaklandı. Bunlardan bazıları da wikipedia.org ve imgur.com’dur. Haliyle insanlar bu sitelere girmek için vpn gibi bazı programlar kullanmaktadır. Fakat bu programların da her seferinde açılıp kapanması zaman kaybı olabiliyor. Bu yüzden sizlere programsız ve çok hızlı bir şekilde bu siteleri açabileceğiniz bir yöntemi anlatacağız. Büyük ihtimalle aranızda illaki bilenler vardır fakat bilmeyenler için gayet faydalı bir konu olacağına inanıyoruz.

Peki lafı uzatmadan şimdi vikipedi ve imgur gibi siteleri hızlı şekilde programsız olarak nasıl açarız onu anlatalım.

Wikipedia.org ve İmgur.com Gibi Açılmayan Siteler VPN’siz & Programsız Açma Yöntemi:

Arkadaşlar wikipedia.org ve imgur.com gibi açılmayan siteleri alan adının başına 0(sıfır) koyarak açabilirsiniz. Mesela “www.0wikipedia.org” veya “www.0imgur.com” gibi örnek verebiliriz. Yani www.’dan hemen sonra 0 eklemelisiniz. Veya bir başka deyişle alan adının isminden hemen önce. Bu şekilde diğer açılmayan sitelerin de başlarına 0 rakamını koyarak giriş sağlayabilirsiniz.

Burada mantık şu şekilde işliyor: Mesela 0wikipedia.org domainini bir kişi satın alıyor. Ardından bu siteye gerçek wikipedia.org sitesini içerisinde çalıştıracak şekilde kuruyor. Yani bir nevi iframe kodu ile gerçek siteyi başında 0 olan siteye yüklemiş oluyor. Böylelikle siz 0wikipedia.org sitesine girdiğinizde sanki gerçek vikipedi sitesindeymişsiniz gibi oluyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi sitenin başına 0 koyarak enter tuşuna basın. Ardından altta gördüğünüz gibi vikipedi sitesini açılmış olarak göreceksiniz.

Aynı şekilde imgur.com için de 0imgur.com olarak girerseniz açılır. İllaki diğer açılmayan sitelere de bu yöntem uygulanmıştır. Yani açılmayan sitelerin başına ilk başta 0 koyarak açmaya çalışın. Eğer açılmazsa o zaman vpn programını kullanarak giriş yaparsınız. Ama dediğimiz gibi 2 büyük sitede bu işlem çalışıyorsa diğer kapalı sitelerde de bu taktik mevcut olabilir.

Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar ve iyi dersler dileriz…

YORUMLAR

  1. Bu yöntem eskidi bunun yerine şu sitedeki yöntemi deneyebilirsiniz.

    1. Bu yöntem eskidi demişsin ama aynı yöntemi yazmışsın kendi sitene ve burada reklamını yapıyorsun. Buna ne demeli sence karaktersizlik mi emek hırsızlığı mı? Girmeyin bu siteye arkadaşlar aynı şeyler yazıyor arkadaş kendi sitesinin reklamını yapmış yalan söyleyerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir