Windows 10 Bilgisayara Şifre Kurma ve Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere windows 10 bilgisayarlara nasıl şifre kurarız ve bu şifreyi nasıl değiştiririz onu anlatacağız.

Windows’un son çıkan işletim sistemi olan Windows 10 bazı kullanıcılar tarafından karışık geliyor.Haliyle yıllardır Windows 7 kullandıktan sonra bize de aynı şekilde kullanımı karışık gelmişti.İşte bu karışıklığı önlemek adına sizlere bilgisayara nasıl şifre kurulur ve bu şifre nasıl değiştirilir onu anlatacağız.Şimdi lafı uzatmadan maddeler halinde windows 10 bilgisayara şifre nasıl kurarız ve değiştiririz onu anlatalım.

1-) Öncelikle Başlat Menüsü‘ne giriyoruz.Ardından Denetim Masası‘nı açıyoruz.

2-) Ardından “Kullanıcı Hesapları” kısmının altında bulunan “Hesap türünü değiştir” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından açılan pencerede kaç tane hesabınız varsa o çıkacak.Hangi hesaba şifre kurmak istiyorsanız onun üstüne tıklayın.Bizde tek hesap olduğundan ona kurmak istedik o yüzden onun üzerine tıklıyoruz.

4-) Sonrasında ise karşımıza aşağıdaki gibi “Parola oluştur” butonu gelecek.Ona basıyoruz.

5-) Son olarak ise karşımıza parola oluşturma ekranı gelecektir.Oradan istediğimiz gibi parolamızı oluşturuyoruz ve sonunda “Parola oluştur” butonuna basıyoruz.

6-) Aynı şekilde eğer var olan parolanızı değiştirmek istiyorsanız 4. maddedeki yerden parola değiştirme linki çıkacak.Oraya basarsanız da parolanızı değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde windows 10 yüklü bilgisayarlara şifre oluşturabilirsiniz veya var olan şifreyi değiştirebilirsiniz.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir