Windows 10 Bilgisayara Telefon Ekleme (Bağlama) Nasıl Yapılır?

Merhabalar iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Windows 10’da bilgisayara telefon ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Windows 10’da son yapılan güncellemeyle birlikte cep telefonunuzu bilgisayara ekleyebilir yani bağlayabilir ve işlem yapabilirsiniz. Hem Android hem de iOS telefonlar için mümkün olan bu telefon ekleme özelliği; telefondan bilgisayara metin gönderme, telefondaki web sayfalarını doğrudan bilgisayara aktarma vb. işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bu sayede ayrıca telefondaki bildirimleri bilgisayardan görebilir ve telefona gelen mesajlara bilgisayar üzerinden cevap verebilirsiniz. Bu ve bunun gibi bir çok özellik için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki maddeleri yapıp telefonu bilgisayara eklemektir. Şimdi lafı uzatmadan yapılışını anlatalım.

Windows 10 Bilgisayara Telefon Ekleme

1-) Bilgisayara telefon eklemek için öncelikle başlat menüsüne giriyoruz. Ardından sol taraftaki “Ayarlar” butonuna basıyoruz. Veya arama yerine ayarlar yazarak da açabilirsiniz.

2-) Ardından sağ üstteki “Telefon” kısmını açıyoruz.

3-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Buradan sağdaki “Telefon ekle” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında telefonunuzun türünü seçin. Yani Android mi yoksa iPhone mu onu seçin. Ardından “Devam” butonuna tıklayınız.

5-) Sonrasında telefonu bilgisayara bağlamak için “Microsoft hesabıyla oturum açın” butonuna tıklayarak microsoft hesabınızı açınız. Hotmail hesabınız varsa onu da girebilirsiniz o da microsoft hesabıyla aynı sayılmaktadır.

6-) Ardından bilgisayara telefonunuzu eklemiş olursunuz. Sonrasında yukarıda da dediğimiz gibi telefondaki bildirimleri bilgisayardan kontrol edebilirsiniz. Veya telefondaki mesajlara bilgisayardan cevap yazabilirsiniz. Detaylı bilgilere Microsoft’un sitesinden ulaşabilirsiniz.

Umarız yararlı olur. Teşekkürler yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir