Windows 10 Bilgisayarın Güvenilirlik ve Sorun Geçmişine Nasıl Bakılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Windows 10 bilgisayarların güvenilirlik ve sorun geçmişine nereden bakılır onu anlatacağız.

Windows 10’da son zamanlarda yapılan güncellemelerden birisi de bilgisayarın güvenilirlik ve sorun geçmişini tablo halinde görme seçeneğidir. Yani bilgisayarda ne sorunlar olmuş ne gibi durumlar olmuş tüm her şey bu tablodan görülebiliyor. Buradan bilgisayarınızda yapılan güncellemeler, virüs tehditleri, güvenlik ayarları vb. gibi tüm durumlar görüntüleniyor. Ona göre sizler de gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. Peki bilgisayarın güvenirlik ve sorun geçmişi tablosuna nereden bakarız şimdi onu gösterelim.

1-) Öncelikle başlat menüsünü açıyoruz ve “Denetim Masası” ‘na giriyoruz. Ardından en sol üstten “Sistem ve Güvenlik” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında ise en üstteki “Güvenlik ve Bakım” bölümünü açıyoruz.

3-) Ardından sol taraftaki linklerden en altta olan “Arşivlenen iletileri görüntüle” yazısına tıklıyoruz.

4-) Son olarak burada ise bilgisayarın belli bir zaman dilimindeki yazılım ve donanım sorunlarını gösteren 1-10 arasında puanlı güvenilirlik ve sorun tablosu çıkacaktır.

5-) Bu tablo üzerinden dediğimiz gibi bilgisayardaki tüm güvenlik, güncelleme vb. gelişmeleri takip edebiliyorsunuz. Olumsuz bir sonuç olursa ona göre müdahale edebiliyorsunuz.

Bu şekilde windows 10’da güvenirlik ve sorun grafiğine bakabilirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir