Windows 10 Dosyanın Oluşturma Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Windows 10 bilgisayarlarda dosyanın oluşturma tarihi nereden öğrenilir onu anlatacağız.

Windows 10’da dosya oluşturma tarihi 2 farklı yöntemle öğrenilebiliyor. Şimdi 2 yöntemi de sizler için görseller eşliğinde anlatalım.

Yöntem 1

1-) İlk olarak hangi dosyanın oluşturulma tarihine, oluşturma tarihine bakacaksanız o dosyaya sağ tıklayınız. Ardından en alttaki “Özellikler” kısmına tıklayınız.

2-) Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Oluşturma” kısmında dosyayı oluşturduğunuz tarih yazacaktır. Mesela biz örnek dosyasını 30 Mayıs 2021 Pazar günü saat 00:07 ‘de oluşturmuşuz. Yani bu tarihte dosyayı kurmuşuz.

Şimdi gelelim ikinci yönteme.

Yöntem 2

1-) Bu yöntemde ise klasör içerisindeki tüm belgelerin, dosyaların oluşturma tarihini alt alta görebileceksiniz. Öncelikle klasörün içinde yukarıdaki araç çubuğuna sağ tık yapıyoruz. Sonrasında aşağıdaki gibi bir pencere gelecek karşımıza. Buradan “Oluşturma tarihi” seçeneğini işaretliyoruz.

2-) Böylelikle aşağıda gördüğünüz gibi hiç dosyanın özelliklerine bakmadan oluşturma tarihini görebileceksiniz. Dilerseniz toplu şekilde böyle oluşturma tarihine bakabilir en erken oluşturduğunuz dosyaları görebilirsiniz.

3-) Bu şekilde 2 farklı yöntemle hangi dosyayı ne zaman kurduğunuzu, ne zaman oluşturduğunuzu bulabilirsiniz.

Bu şekilde dosyaların oluşturulma tarihini görebiliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir