Windows 10 Fare İşaretçisi Hareket Hızı Nasıl Ayarlanır?

Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere windows 10’da fare işaretçisi hareket hızı nasıl ayarlanır onu anlatacağız.

Mouse yani fare bilgisayardaki en önemli donanım aygıtlarından birisidir. Fare olmadan işaretçimizi hareket ettiremeyiz ve haliyle yapmak istediklerimizi yapamayız. Belki bir ihtimal klavyeden de farenin yaptığı görevler yapılabilir ama belli bir seviyeye kadar. Sonuçta klavye fare gibi performans sağlamaz. Bu yüzden fare en önemli donanımlardan birisidir diyebiliriz.

Mouse’nin önemi kadar hızı da çok önemlidir. Sonuçta fare hızını kendinize göre ayarlayabilirsiniz ve en iyi performansı nasıl sağlıyorsanız hızını o ayara getirebilirsiniz. Peki windows 10 bilgisayarlarda fare işaretçisi hareket hızı nasıl azaltılır veya arttırılır şimdi resimler eşliğinde anlatalım.

1-) Öncelikle bilgisayarın başlat menüsüne giriyoruz. Ardından arama yerine “Fare ayarları” yazıyoruz ve ona tıklıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir alan karşımıza gelecek. Buradan da ilgili ayarlar bölümünden “Ek fare seçenekleri” kısmına giriyoruz.

3-) Son olarak bu açılan sayfada ise üst menülerden “İşaretçi Seçenekleri” kısmına giriyoruz. Buradan da en üst taraftaki “İşaretçinizin hızını seçin” bölümünden faremizin hızını ayarlayabiliyoruz. İster hızını düşürün isterseniz de hızını arttırın nasıl kullanmak istiyorsanız öyle ayarlayabilirsiniz.

4-) Ayarlama işlemi bittikten sonra alt kısımdan “Uygula” ve “Tamam” butonlarına basmanız gerekmektedir. Ardından fare hızınız ayarladığınız gibi olacaktır.

Bu şekilde farelerin hızını arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Yararlı olacağını düşündüğümüz için paylaştık umarız beğenirsiniz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir