Windows 10 Hesap Resmi Nasıl Eklenir ve Değiştirilir?

Merhabalar bu yazımızda sizlere windows 10 bilgisayarlarda hesap profil resmi nasıl değiştirilir onu anlatacağız.

Bilgisayara format attığınızda veya yeni windows 10 işletim sistemli bilgisayar aldığınızda profil resmi boş olarak gözükür yani yüklü olmaz. Fakat bunu sonradan değiştirebiliyoruz. Şimdi maddeler halinde hesap resmi nereden eklenir ve değiştirilir onu anlatalım.

1-) Öncelikle bilgisayarımızdan başlat menüsüne giriyoruz ve oradan aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından “Hesaplar” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında sol taraftaki menülerden “Bilgileriniz” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında ise sağ tarafta açılan yerden biraz alt tarafa iniyoruz ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Resminizi oluşturun” bölümünün altında yer alan “Biri için gözatın” butonuna basıyoruz ve windows 10 hesabımız için bir resim seçiyoruz. Dilerseniz kamera’ya basarak da kameradan kendinizi çekip koyabilirsiniz.

5-) Resim seçtikten sonra profilimizin yeni görüntüsü alttaki gibi olacaktır.

6-) Bu şekilde yeni resim yükleyebilir veya buradan yenisiyle değiştirebilirsiniz. Ayrıca alttaki not bölümünde varsayılan resmi nasıl geriye yükleriz onu da anlattık.

NOT = Eğer eski varsayılan profil resmini geri yüklemek istiyorsanız 4. adımda yer alan biri için gözatın butonuna bastıktan sonra üst tarafta dosya arama yerine “C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures” bu şekilde yazın ve entera basın. Ardından altta gördüğünüz gibi varsayılan resimler gözükecektir. Buradan da user.png‘yi seçin. Böylelikle eski resmi geriye yüklemiş olursunuz.

Bu adımları uygulayarak bilgisayarınızın hesap resmini değiştirebiliyorsunuz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir