Windows 10 USB Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Windows 10’da USB sürücü güncellemesi nasıl ve nereden yapılır onu anlatacağız.

Laptop ve masaüstü bilgisayarlara taktığımız USB’ler bazen uyumsuzluk sorunu yaşayabiliyor ve çalışmayabiliyor. Bu yüzden USB’nin takılacağı yerlerin güncellenmesi tavsiye ediliyor. Sonuçta bilgisayarda tüm donanımların sürücüleri (driver) mevcuttur ve bunların tam performansta çalışması için güncel olması gerekmektedir. Haliyle Usb’yi taktığımız giriş-çıkış bölgelerinde driver sürücülerinin güncel olması gereklidir. Şimdi sizlere bilgisayarda USB sürücü güncellemesi nasıl yapılıyor görseller eşliğinde onu anlatalım.

USB Sürücü Güncellemesi Nasıl ve Nereden Yapılır?

1-) USB sürücü güncellemesi “Aygıt Yöneticisi” üzerinden yapılmaktadır. Fakat farklı yerde de güncelleme butonu bulunuyor, hemen onu gösterelim. Öncelikle başlat menüsüne “USB ayarları” yazıyoruz ve çıkan sonucu açıyoruz.

2-) USB ayarları bölümünde sağ tarafta aşağıda gördüğünüz gibi “USB sürücülerini güncelleştirme” yazısı bulunuyor. Normalde buna basınca sürücü güncellemesi yapılacağı tahmin edilir. Fakat buna tıklayınca internet tarayıcısından nasıl sürücü güncelleme yapılacağını göstermektedir. Dilerseniz buradan da yapabilirsiniz. Asıl yapıldığı yer aygıt yöneticisi üzerindendir.

3-) USB driver sürücülerini güncellemek için başlat menüsüne “Aygıt Yöneticisi” yazıp giriyoruz.

4-) Ardından gelen bölümde USB aygıtınızı bulmanız gerekecek. Yani “Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri” kısmına giriyoruz.

5-) Buradan hangi usb takma yerini güncellemek istiyorsanız ona sağ tık yapın ve “Sürücüyü güncelleştir” kısmına tıklayın.

6-) Böylelikle tüm USB takılan yerleri güncelleyebilirsiniz.

Bu şekilde Windows 10 bilgisayarda ve diğer bilgisayarlarda USB driver güncellemesi yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir