Windows 10 Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Açılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere windows 10 bilgisayarlar için uzak masaüstü bağlantısı nasıl aktif edilir onu anlatacağız.

Bilgisayarımızdan başka birinin bilgisayarına bağlanmak için birçok program mevcuttur. Bunlardan en popüleri TeamViewer programıdır. Bu program üzerinden kendi bilgisayarınızdan internet bağlantısı sayesinde başka bilgisayara bağlanıp onun bilgisayarını kullanabiliyorsunuz. Fakat uzak masaüstü bağlantısı için windows 10’da illaki bir programa ihtiyaç yoktur. Bilgisayarın kendi içerisinde de uzak masaüstü bağlantısı mevcuttur. Peki windows 10 bilgisayarda uzak masaüstü bağlantısı nasıl aktif edilir şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle bilgisayarımızın başlat menüsünü açıyoruz ardından sol taraftaki “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında “Sistem” kısmını açıyoruz.

3-) Akabinde açılan sayfadan sol taraftan “Uzak Masaüstü” kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında uzak masaüstü bölümünde aşağıdaki gibi “Uzak Masaüstünü etkinleştir” kısmı var. Oradaki kapalı yeri açık yapıyoruz.

5-) Şimdi uzak masaüstünü aktif ettik. Geriye başkasının bilgisayarına bağlanmak kaldı. Bunun için de yine başlat menüsünü açıyoruz ve arama yerine “Komut İstemi” veya “cmd.exe” yazarak açıyoruz.

6-) Sonrasında açılan siyah ekran bölümüne “mstsc” yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.

7-) Son olarak aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkmış oluyor. Buradan da karşıdaki bağlanacağımız bilgisayarın ismini yazıyoruz ve “Bağlan” tuşuna basarak o bilgisayar ile uzaktan bağlantı kurmuş oluyoruz.

Sizler de bu şekilde hiç programa ihtiyaç duymadan windows üzerinden başka bilgisayara bağlanabilirsiniz. Tabii bunun için internet bağlantısının olması gerekiyor onu da ekleyelim.

Bu şekilde başka birileriyle uzak masaüstü bağlantısı kurabilirsiniz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir