Windows 10’da Bilgisayar Adı Nereden Değiştirilir?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere windows 10 işletim sistemli bilgisayarların adları nereden değişir onu resimler eşliğinde anlatacağız.

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi windows‘tur.Windows’un içinde ise son zamanlarda windows 10 bir hayli popüler olmaya başladı.Normalde windows 7 şuanda en çok kullanılan işletim sistemidir.Gerek iş yerlerinde, memur ofislerinde, okullarda, internet kafelerde vb. windows 7 daha çok kullanılır.Fakat windows 10 da kullanılmaya başlanmıştır.Bu da windows 10’daki bazı ayarları ve özellikleri biliyor olmamız bizim açımızdan iyi olur diyebiliriz.Peki windows 10’da bilgisayarın ismi nereden değiştirilir şimdi maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle bilgisayarımızın en sağ aşağısında bulunan bildirim sekmesine tıklıyoruz.Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.Ardından “Tüm ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından Windows Ayarları sayfası gelecek karşımıza.Oradan da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Sistem” bölümüne giriyoruz.

3-) Sonrasında açılan yerde sol tarafta alt alta bir sürü menü çıkacak.Buradan en aşağıdaki “Hakkında” kısmına giriyoruz.

4-) Ardından burada Cihaz özellikleri kısmının hemen altında “Bu bilgisayarı yeniden adlandır” butonu çıkacak ona basıyoruz.

5-) Son olarak da aşağıdaki gibi bir yer açılacak.Buradan da bilgisayara istediğimiz adı verebiliyoruz.İsim verdikten sonra “Sonraki” butonuna basıyoruz ve bu sayede bilgisayarımızın ismini değiştirmiş oluyoruz.

Evet arkadaşlar bu şekilde windows 10 bilgisayarların isimlerini değiştirebiliyoruz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir