Windows 10’da Kaç GB İnternet Harcanmış Nereden Öğreniriz?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Windows 10 bilgisayar üzerinden son 1 ayda ne kadar internet kullanılmış nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Günümüzde internetsiz bilgisayar kullanımı epey azaldı. Her işlerimizi internet üzerinden yaptığımız için bilgisayarlarımızda 7/24 internet bağlantısı kullanıyoruz. Peki bilgisayarınız kaç gb internet harcadı hiç merak ettiniz mi? Eğer cevabınız evet ise aşağıdan windows 10 bilgisayarlar üzerinden son 1 ayda toplam kaç GB internet harcamışsınız nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız. Üstelik her uygulama için ayrı ayrı veri kullanımını görüntüleyebilirsiniz. Yani mesela Chrome son 1 ayda toplam ne kadar internet harcamış ona bile bakabiliyorsunuz. Şimdi anlatıma geçelim.

Windows 10 Son 1 Ayda Ne Kadar İnternet Kullanılmış Öğrenme

1-) Öncelikle başlat menüsüne girip “Ayarlar” butonuna tıklıyoruz.

2-) Ardından “Ağ ve İnternet” kısmını açıyoruz.

3-) Buradan da “Veri kullanımı” bölümüne giriyoruz.

4-) Son olarak bu veri kullanımı kısmında ise aşağıda gördüğünüz gibi son 30 gün toplam kullanılan internet miktarı gözükecektir. Bizim bilgisayarın toplam internet harcaması 1 ayda 72.07 GB olmuş. Gördüğünüz gibi burada yazıyor. Sizler de kendi PC’niz için öğrenebilirsiniz.

5-) Buna ek olarak program başına toplam harcamayı öğrenmek için de yukarıdaki resimde kırmızı alanla işaretlediğimiz Wi-Fi kısmına tıklayınız. Ardından tüm programlar ve uygulamalar için son 1 ayda harcanan internet kullanımı ayrıntıları burada yazacaktır.

6-) Yukarıda gördüğünüz gibi Google Chrome 44 GB ile en çok internet harcayan uygulama olmuştur. Tabi burada Chrome üzerinden indirilen dosyalar da içine dahil ediliyor diye düşünüyoruz. Yoksa sadece youtube, twitter vb. sosyal medyada takılmayla bu kadar internet harcanılmaz 🙂 Aynı şekilde sizler de bilgisayarınızda hangi program kaç GB internet harcamış buradan onu öğrenebilirsiniz. Bu ayar windows bilgisayarlar içerisinde bildiğimiz kadarıyla sadece windows 10’da mevcut. Windows 7 ve 8’de yok diye biliyoruz. Tam olarak bilenler varsa yine yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu şekilde bilgisayarınızda son bir ayda kaç gb veri kullanımı olmuş onu öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir