Windows 7 Gizli Dosya ve Klasörleri Gösterme

Herkese merhabalar.Bu yazımızda sizlere windows 7’de gizli dosya ve klasörleri nasıl gösterebiliriz veya gizli olmayan dosyaları nasıl gizleyebiliriz onu anlatacağız.

Bilgisayarımızdaki önemli düşündüğümüz dosyalarımızı bazen gizlemek isteriz.Gizledikten sonra uzun bir süre gizli olarak kalır ve gizli kaldığını unuturuz.Bu yüzden bazı zamanlar gizli olan dosyaları göstermemiz gerekebilir.Peki windows 7’de gizli olan dosyaları,klasörleri ve sürücüleri nasıl gösterebiliriz şimdi sizlere maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle bilgisayarımızdan herhangi bir klasör açıyoruz.

2-) Ardından üstteki menülerden sol taraftaki Düzenle butonuna basıyoruz.Oradan da “Klasör ve arama seçenekleri” tuşuna basıyoruz.

3-) Ardından açılan yerden üst taraftan “Görünüm” kısmına giriyoruz.

4-) Oradan da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” butonunu işaretliyoruz.Akabinde “Uygula” ve “Tamam” ‘a basıyoruz.

İşlem bu kadardır.Eğer gizli dosya ve klasörleri göstermemek istiyorsanız yani tekrar gizli kalmasını istiyorsanız bir aşağıdaki “Gizli dosya, klasör veya sürücüleri gösterme” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Windows 7’de gizli olan dosyaları ve klasörleri bu şekilde gösterebiliriz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir