Windows 7 Şifre Kurma ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere windows 7 şifre kurma ve şifre değiştirme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Daha önceki yazılarımızda windows 10 için şifre oluşturma ve değiştirmeyi anlatmıştık.Burada ise windows 7 bilgisayarlar için anlatacağız.Windows 7 şuanda en çok kullanılan işletim sistemidir.Neredeyse dünyanın %50’si bilgisayarlarında windows 7 kullanıyor.Bizde illaki bilmeyenler olur düşüncesiyle bu anlatımı yapalım dedik.

Şimdi lafı uzatmadan windows 7 bilgisayarlarda şifre nasıl kurulu ve değiştirilir onu anlatalım.

1-) Öncelikle başlat menüsü açıyoruz ardından “Denetim Masası” na giriyoruz.

2-) Sonrasında en sağ üst taraftan “Görüntüleme ölçütü” kısmını kategori olarak değiştiriyoruz.Ardından aşağıdaki gibi “Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında en üstteki “Kullanıcı Hesapları” bölümünü açıyoruz.

4-) Son olarak ise açılan yerden ister parola oluşturun isterseniz de var olan parolayı değiştirin veya parolanızı kaldırın.Her türlü işlemi buradan yapabilirsiniz.

5-) Bizim bilgisayarımızda şifre kurulu olduğu için üstteki gibi gözüktü.Fakat şifre kurulu olmayanlarda “Parola Oluştur” diye bir buton da çıkacak.Oraya tıklayarak bilgisayarınıza şifre kurabilirsiniz.

Bu şekilde windows 7 için şifre oluşturabilirsiniz ve var olan şifreyi değiştirebilirsiniz.Umarız faydalı olur.İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir