Word’de Yazıya Köprü Linki Verilmiyor Hatası Çözümü

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Microsoft Word programında yazıya köprü link verilmemesi hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Microsoft Word’de yazılara veya kelimelere link verebiliyorsunuz. Normalde yazıyı seçip sağ tık yaparak köprü seçeneğini seçtiğinizde link verebilirsiniz. Fakat bazı kelimelere veya yazıya link verilmiyor. Şimdi bunun nedenini ve çözümünü anlatalım.

Microsoft Word Kelimeye Köprü Link Verilmiyor Çözümü Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Word’de yazıya link eklemek için seçili yazıya sağ tık yapıyoruz ve aşağıda açılan “Köprü” butonuna tıklıyoruz. Ardından buradan link ekleme işlemini yapabiliyoruz.

2-) Fakat bazı yazılara ve kelimelere köprü eklenmiyor. Mesela aşağıda gördüğünüz gibi “denefe” yazısına sağ tık yaptığımızda köprü seçeneği çıkmıyor. İşte bunun nedeni ise yazıda hata olmasından kaynaklanıyor. Yani Word’de bir yazıda yazım hatası olursa bu kelimeye köprü linki veremiyoruz. Çözümü için ise ya bu kelimeyi doğru yazmak, ya da sağ tık yapıp “Yoksay” butonuna basmak olacaktır.

3-) Dediğimiz gibi eğer bir kelimeye sağ tık yaptığınızda köprü seçeneği gözükmüyorsa o yazının altında büyük ihtimalle kırmızı çizgi çıkıyordur yani Program o yazıda yazım hatası algılıyordur. Bu hatayı çözmek için yazıya sağ tık yapıp “Yoksay” butonuna basmamız gerekiyor. Veya dediğimiz gibi yazıyı doğru yazabilirsiniz.

4-) Yoksay dedikten sonra artık yazının altında kırmızı çizgi çıkmamış olacak. Şimdi aynı kelimeye sağ tıklama yaptığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Köprü” butonu çıkmış olacaktır. Buradan bu yazıya link ekleyebilirsiniz.

5-) Kısacası hatanın çözümü için öncelikle link vereceğiniz kelimeye sağ tık yapıp yoksay deyin. Ardından tekrar sağ tık yaptığınız köprü seçeneğinin geldiğini göreceksiniz.

Eğer hata alırsanız bu şekilde köprü linki yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir