WordPress İletişim Formu Oluşturma

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere wordpress siteler için nasıl iletişim formu oluşturabiliriz ve ekleyebiliriz onu anlatacağız.Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İletişim formu bir çok siteye gerekli olan bir araçtır.Özellikle kurumsal sitelere müşterilerin şikayetlerini ve taleplerini öğrenmek için siteye bu form eklenmelidir ki onlar da kolaylıkla bu form üzerinden size mail yollasınlar.

Haliyle sizler için en iyi ücretsiz wordpress iletişim formu oluşturma eklentisini araştırdık.Eklentimizin adı “Contact Form 7” ‘dir.Bu eklentiyi kurarak sitemizde ücretsiz bir şekilde iletişim formu oluşturabiliriz.

Peki wordpress sitelere iletişim formu nasıl ekleriz şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle yukarıda da dediğimiz gibi “Contact Form 7” eklentisini sitemize kuruyoruz.Eklentiyi kurmak için wordpress admin panelinden “Eklentiler>Yeni Ekle>Contact Form 7” ‘yi açarak yüklüyoruz.

2-) Eklentiyi kurduktan ve aktif ettikten sonra wp admin panelinde sol tarafta “İletişim” menüsü çıkacak.Ona basıyoruz oradan da “Yeni Ekle” butonuna basıyoruz.

NOT=Eğer bu kısım sizde çıkmıyorsa “Eklentiler>Yüklü Eklentiler” kısmından “Contact Form 7” eklentisini buluyoruz ve oradan Ayarlar butonuna basıyoruz.Ardından buradan da aynı sayfa açılır.

3-) Ardından açılan yerden oluşturacağımız iletişim formunu kendimize göre ayarlıyoruz.Biraz kurcalamayla rahatlıkla kendinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

NOT=Posta kısmına giderek oraya kendi mail adresinizi yazmayı unutmayınız.Sonuçta siteye girenler buradan mail yollayınca size gelmesi lazım.Haliyle siz kendi mail adresinizi bu eklentiye yazmanız gerekiyor.

4-) Sonrasında aşağıdaki “Kaydet” butonuna basıyoruz.Ardından karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir kod çıkacak.Bu kodu kopyalıyoruz ve iletişim formunu nereye eklemek istiyorsak oraya yapıştırıyoruz.

5-) Kodu kopyaladıktan sonra mesela biz İletişim adında bir sayfa oluşturduk buraya ekleyeceğiz diyelim.O sayfaya giriyoruz ve aynı içerik eklermiş gibi oraya kopyaladığımız kodu yapıştırıyoruz.

6-) Bu şekilde iletişim formumuz oluşmuş oldu.Kodun görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar “Contact Form 7” eklentisi sayesinde wordpress’de ücretsiz olarak iletişim formu oluşturabiliyoruz.Sizler de aynı şekilde istediğiniz sayfaya istediğiniz içeriğe iletişim formunu ekleyebilirsiniz.

Umarız faydalı olmuştur.Yorumlarınızı bekliyoruz herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir