WordPress ‘Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor’ Hatası Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere WordPress’te verilen “Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor, bu sebepten PHP değişiklikleri geri alındı. PHP dosya değişikliğini başka bir şekilde yüklemeniz gerekiyor, SFTP ya da benzeri bir yöntemle.” hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

WordPress’te bazen düzenleyici, kod düzenleme kısmına yeni bir kod ekleyince aşağıdaki gibi “Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor…” hatası verebiliyor. Ama merak etmeyin bu hatanın gayet basit bir çözümü var. Hatta 2 farklı yöntemle hatayı çözebilirsiniz.

Hatanın ekran görüntüsü yukarıdaki gibidir. Bu hatayı WordPress yönetici panelinden “Görünüm>Düzenleyici” kısmında herhangi bir dosyaya kod eklerken alabilirsiniz. Bu hatanın çözümü için 2 farklı yöntem vardır diyebiliriz. Şimdi sizlere bu hatanın çözüm yollarını anlatalım.

WP “Ölümcül Hataları Kontrol Etmek İçin Site İle İletişim Kurulamıyor” Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Birinci Yöntem:

WordPress’te dosyaya kod eklerken verilen “Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor, bu sebepten PHP değişiklikleri geri alındı. PHP dosya değişikliğini başka bir şekilde yüklemeniz gerekiyor, SFTP ya da benzeri bir yöntemle.” hatanın çözümü için yeni bir eklenti kurabiliriz. WordPress admin panelinden “Eklentiler>Yeni ekle” kısmına girerek “Theme Editör” eklentisini kurabilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra bu eklenti üzerinden istediğiniz dosyaya kod ekleyebilirsiniz. Bu eklenti aracılığıyla kod eklediğinizde hata almazsınız. Bu hata dosya izinlerinden dolayı veya güncellemelerden dolayı verebilir. İkinci yöntemde ondan bahsedeceğiz. Fakat hatanın hızlı çözümü için tema editörü eklentisi kurarak çözüme ulaşabilirsiniz. “WP Dosya Yöneticisi” eklentisi de aynı şekilde tema editörlüğü görevini yapıyor. İki eklentiden birini kurarak hatayı çözebilirsiniz.

İkinci Yöntem:

Diğer bir yöntem ise hosting firmasına yazmaktır. Eğer wordpress sitenizde “Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor” hatası alıyorsanız bu Google güncellemelerinden dolayı kaynaklanıyor olabilir. Hosting firmanıza böyle bir hata aldığınızı ve çözümü için yardımcı olabilir misiniz şeklinde bildirim atarsanız sizlere yardımcı olurlar. Dediğimiz gibi bu hata bazen Google güncellemelerinden veya hosting güncellemelerinden veriyor olabiliyor. Ondan dolayı hosting firmanıza Ticket atarak destek isteyebilirsiniz.

Bu şekilde hatanın çözümünü yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir