WordPress Tema İsmini Nasıl Öğreniriz?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere wordpress temalarının isimlerini nereden ve nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Çoğu zaman herkesin başına gelmiştir.İnternette dolaşırken wordpress bir sitenin temasını çok beğeniriz ve onun temasının ismini öğrenip aynı şekilde bizler de satın alıp sitemize kurmak isteriz.İşte bu durumda o sitenin temasını öğrenmemiz gerekiyor.Peki bu temayı nasıl ve nereden öğreniriz şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar temasını beğendiğiniz sitenin herhangi bir yerine gelip sağ tıklayıpSayfa kaynağını görüntüle” butonuna basıyorsunuz.Yada sitedeyken ctrl+u tuşlarına da aynı anda basabilirsiniz.Yine bu sayfa açılacaktır.

2-) Ardından açılan sayfada ctrl+f yaparak “style.css” kodunu aratıyoruz.

3-) Son olarak ise style.css kodu olan yerlere bakıyoruz.Zaten fazla yoktur.Onlara baktığımızda style.css’den önce “themes/temanın adı” şeklinde bir kod bulunur.Yani aşağıda gördüğünüz gibi “themes/blogist” burada blogist temanın adı olmaktadır.

4-) İşte buradan temanın adını öğrenebiliyoruz.Mesela üstteki resimde gördüğünüz gibi bizim sitemizin temasının adı blogist olmaktadır.Sizler de bu şekilde istediğiniz wordpress sitelerin temalarını ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Kısacası kodlarda “/themes/blogist/style.css” yazan yerde temamızın adını kolaylıkla elde etmiş oluyoruz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir