WordPress WP-Admin ID ve Şifre Doğru Olduğu Halde Panele Girmiyor Hatası Çözümü

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere WordPress wp-admin sayfasının açılmama ve sayfanın kendini yenileme probleminin çözümünü anlatacağız.

WordPress dünyanın en çok kullanılan web servislerinden birisidir. WordPress sürekli güncelleme alabildiği gibi bazen de hatalar verebiliyor. Bu hatalardan birisi de wp-admin sayfasının verdiği hatadır. Bazen wordpress wp admin kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde panele giriş yapılamayabiliyor. Aslında buna hatadan ziyade sayfanın tamamen kendini yenilemesi problemidir de diyebiliriz. Şöyle ki başınıza geldi mi bilmiyorum, mesela “siteadi.com/wp-admin” sayfası üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp giriş yaptığınızda ekranda hiçbir değişiklik olmuyor, yani ekran olduğu gibi kalıyor.

Normalde WordPress paneline giriş yapması gerekiyor şifremizi yazdıktan sonra. Ama bazen yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi wp-admin giriş ekranında kalıyor ve sayfa kendini yeniliyor gibi oluyor. Ne şifre hatası veriyor ne de başka bir hata veriyor. İşte bu durum kullanıcıları biraz sinirlendirebiliyor. Şimdi sizlere bu hatanın çözüm yöntemlerini anlatacağız.

WordPress WP-Admin ID ve Şifre Doğru Olduğu Halde Panele Girilmiyor Hatası Çözümü Nedir?

Arkadaşlar eğer wp-admin sayfasında id ve pw’yi doğru yazdığınız halde yönetici paneli sayfası açılmıyorsa bunun birden fazla çözüm yolu bulunuyor. Sırasıyla tüm çözüm yöntemlerinden bahsedelim.

1-) Eğer site panelinize “siteadi.com/wp-admin” üzerinden giremiyorsanız, yani şifreyi doğru yazsanız bile giriş sayfasında öylece duruyorsa bu durumda siteye “siteadi.com/wp-login.php” sayfası üzerinden giriş yapmayı deneyin. Bizzat bu şekilde denedik ve panele giriş yapabildik. Sizler de bu son link üzerinden wp-admine girmeye çalışın. Büyük ihtimalle site yönetim paneline girmiş olacaksınız.

  • Wp-admin paneline buradaki linkten giriş yaparsanız problem çözülür ==> siteadresiniz.com/wp-login.php

2-) Diğer bir çözüm yöntemi ise wp-admin giriş linkinin başına www. koymaktır. Yani girişi “www.siteadi.com/wp-admin” şeklinde yaparsanız yine id ve pw ile hızlı şekilde giriş yapmış olursunuz. Bu yöntem aslında sitenin başında www. ile açılanlara özeldir. Yani siteniz normal www. şeklinde başlıyorsa başına www koyarak wp-admin paneline giriş yapabilirsiniz.

3-) Diğer bir yöntem ise wp-admin giriş ekranını gizli sekmeden açmaktır. Veya tarayıcınızın ön belleğini temizleyip öyle tekrar açabilirsiniz. Eğer bu iki taktik işe yaramazsa modemi resetleyip öyle tekrar deneyin. Bunlardan biri hatanın çözüm yolu olabilir.

4-) Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa son çare olarak hosting şirketinize mesaj atabilirsiniz. Hosting firmanıza durum hakkında bir ticket atarsanız en kısa sürede firma çalışanları size yardımcı olacaktır.

NOT = Bazı kaynaklarda bunlara ek olarak filezilla vb. programlar üzerinden sitenin ftp dosyalarından eklentileri komple devre dışı bırakıp öyle tekrar denemektir yazıyor. Fakat size önerimiz bu maddeleri uygulayın eğer sonuç alamazsanız öyle eklentileri devre dışı bırakıp tekrar denersiniz. Çünkü bu maddelerle çözüm yapılabilir, bizzat biz ilk sıradakini uyguladık ve panele giriş yaptık.

Bu yöntemlerle hatanın çözümünü yapabilirsiniz. Biz bizzat 1. maddedeki link ile giriş yapabildik. Sizler de o şekilde giriş sağlayabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir