Yapay Zeka İle Ücretsiz Ses Üretme (Ses Oluşturma ve Değiştirme) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere yapay zeka ile ses oluşturma, ses değiştirme, ses üretme vb. sesle ilgili tüm işlemler nasıl ve nereden yapılır onu anlatacağız.

Son dönemlerde yapay zeka ile oluşturulan videolara denk gelmiştirsiniz. Twitter, Youtube vb. gibi platformlarında yapay zeka destekli videoların sayısı artmaya başladı. Hatta bazı Youtube kanalları sadece yapay zeka destekli üretilebiliyor. Hem görüntü hem sesleri yapay zeka ile oluşturup birbirinden kaliteli videolar üretebilir ve bunu kanalınızda paylaşabilirsiniz. Üstelik telif hakkı vs. durumları da olmaz. Çünkü yapay zeka ile üretildiği için sistem kopya değil organik olarak algılayabilir diyebiliriz. Bu yüzden sizler de video olmasa da en azından seslerinizi yapay zekaya yaptırabilirsiniz. Yapay zeka sisteminde birbirinden fazla ses seçeneği de mevcuttur. Kadın-erkek onlarca ses seçeneği ile yapay zeka sesleri üretebilirsiniz. Şimdi görseller eşliğinde yapay zeka ile ses üretme nasıl yapılır onu anlatalım.

Yapay Zeka İle Ses Oluşturma ve Ses Değiştirme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle arkadaşlar yapay zeka ile ses oluşturacağımız ücretsiz site adresi “elevenlabs.io” burasıdır. İlk olarak bu siteye girip ücretsiz üye olmamız gerekiyor. Siteye girdikten sonra sağ üstteki “Sign up” butonuna basıyoruz. Ardından ücretsiz üye oluyoruz. Mailinizi onaylamayı unutmayın.

  • Yapay zeka ses üretme sitesi ==> https://elevenlabs.io/

2-) Üyelik oluşturduktan sonra siteye giriş yapıyoruz. Siteye girdikten sonra direkt olarak anasayfa açılacak. Aşağıda gördüğünüz gibi yazıyı yapay zekalı sese çevirmek için “Text to Speech” kısmına tıklıyoruz. Ardından aşağıdan “Alice” yazan yere tıklayarak hangi yapay zeka sesini istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz. Yani buradan erkek ve kadın yapay zeka seslerini seçebilirsiniz.

3-) Yapay zeka sesini seçtikten sonra aşağıda text bölümü var. Buraya metnimizi giriyoruz. Yani sese çevirmek istediğiniz yazıyı buraya yazın veya kopyala yapıştır yapın.

4-) Ardından aşağıdaki “Generate” butonuna basıyoruz. Birkaç saniye sonra yapay zeka otomatikman yazıyı sese çevirmiş olacaktır.

5-) Sonrasında sitenin en altında sesi dinleme bölümü çıkacak. Buranın en sağından sesi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu şekilde yazılarınızı yapay zeka ile sese çevirebilirsiniz. Ardından bilgisayarınıza indirip videolarınıza editleyebilirsiniz. Bu sesin yer aldığı bir video editleyip bunu Youtube’da paylaştığınızda büyük ihtimalle telif uyarısı almazsınız. Çünkü dediğimiz gibi buradaki sesler yapay zekanın oluşturduğu ücretsiz seslerdir.

6-) Bu paylaştığımız sitede onlarca hatta yüzlerce yapay zeka sesi yer almaktadır. İstediğiniz yapay zeka sesini sese dönüştürebilir ve bu sesi videolarınızda kullanabilirsiniz.

Bu şekilde bu site üzerinden ücretsiz olarak birbirinden farklı ses oluşturabilirsiniz ve videolarınıza entegre edebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir