Yapay Zekanın Oluşturduğu Rastgele Resimlerin Bulunduğu Site Neresi?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere rastgele yapay zekanın oluşturduğu görseller bulunduran web sitesi neresidir hakkında bilgi vereceğiz.

Yapay zeka gün geçtikçe daha da kullanılmaya başladı. Her alanda kullanımı yapılan yapay zekanın görseller üzerinde kullanımı da mevcuttur. İnternette bir web sitesi yapay zeka ile rastgele insan yüzleri oluşturuyor. Bunu AI yapay zeka kodlaması sayesinde yapıyor. İllaki denk gelmiştirsiniz. Bu web sitesini her yenilediğinizde ekranda yeni bir insan yüzü belirir. İşte bu insan yüzleri gerçek değil tamamen yapay zekanın oluşturduğu yüzlerdir. Şimdi detaylı bilgi verelim.

Yapay Zeka İle Oluşturulan Görsellerin Yer Aldığı Web Site Hangisi?

Arkadaşlar yapay zeka ile oluşturulan insan yüzlerinin yer aldığı web sitesi “thispersondoesnotexist.com” burasıdır. Bu siteye girdiğinizde ekranda sadece insan yüzü ile karşılaşacaksınız. Sitede insan yüzünden başka bir resim bulunmamaktadır. Buradaki yüzler her ne kadar gerçek gibi görünse de tamamen yapay zekanın üretmiş olduğu sahte insan yüzü resimleridir. Yani bu sitede gördüğünüz tüm yüzler gerçek değildir, gerçek insanlara ait değildir. Dediğimiz gibi sitede yer alan resimler AI yapay zekası ile oluşturulmuştur.

Sitede her f5 yaptığınızda, yani siteyi her yenilediğinizde karşınıza rastgele yeni insan yüzleri çıkar. Erkek veya kadın insan yüzlerinin yer aldığı bu site tamamen yapay zeka ile oluşturulan ve gerçek olmayan insan yüzlerini barındırmaktadır. Aslında bu resimler gerçekten bir insana aitmiş gibi geliyor. Ama dediğimiz gibi sitedeki fotoğrafların hepsi sahtedir, gerçek yüzler değildir. Bu yüzden buradaki resimler kullanılarak sahte profiller oluşturulabiliyor. Yani internette sosyal medyada, facebook, twitter, instagram vb. yerlerde oluşturulan profil resimleri buradan alıntılanmış olabilir. O yüzden dikkat etmekte fayda var.

  • Yapay zekanın oluşturduğu gerçek olmayan (sahte) insan yüzleri sitesi ==> thispersondoesnotexist.com
  • Yapay zekanın oluşturduğu gerçek olmayan (sahte) kedi yüzleri sitesi ==> thiscatdoesnotexist.com
  • Yapay zekanın oluşturduğu gerçek olmayan (sahte) at yüzleri sitesi ==> thishorsedoesnotexist.com

Ek olarak şunu belirtelim arkadaşlar. İnsan yüzlerinin yanı sıra yapay zekanın ürettiği rastgele kedi yüzlerinin olduğu site “thiscatdoesnotexist.com” burasıdır. Ayrıca rastgele at yüzlerinin oluşturulduğu site de “thishorsedoesnotexist.com” burasıdır. Bunun gibi daha birçok rastgele yapay zekanın oluşturduğu resimlerin yer aldığı siteler mevcuttur. Hepsine girip sayfa yenilemesi yaparak bakabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir