Yeni T.C. Kimlik Kartı(Nüfus Cüzdanı) Örneği

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartı(eski adıyla nüfus cüzdanı) örneklerini paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi artık yeni kimlik kartlarına geçişler başladı.Bunun için önceden nüfus müdürlüğünden randevu almanız gerekiyor.Ardından nüfus müdürlüğüne gidip yeni kimlik kartını çıkartmalısınız.Bu işlem büyük ihtimalle önümüzdeki 3-4 sene daha sürer diye tahmin ediyoruz.Çünkü 80 milyon insan aynı anda randevu alıp aynı anda kart geçişi yapması çok zor olur.Ama ne kadar erken o kadar iyidir elbette o yüzden şimdiden yeni kartlarınız için randevunuzu alın.

Şimdi gelelim yeni çipli kimlik kartların ön ve arka taraf örneklerine.Aşağıdaki resimden ön ve arka yüzlerine bakabilirsiniz.Resim buradaki videodan alıntıdır.Aşağıdaki kimlik kartı “Koray Söğüt” adındaki youtuber kardeşimize aittir.Eğer kaldırılmasını isterse kaldırabiliriz.Onun kanalına yukarıda paylaştığımız linkten girip abone olmayı unutmayın.Teşekkürler.

Yeni T.C. Kimlik Kartı Örneği 1;

Gördüğünüz gibi yeni çipli kimlik kartlarımız bu şekilde olacaktır.

Ön tarafında; T.C. kimlik numarası,isim,soy isim,doğum tarihi,cinsiyet,uyruğu,seri no ve son geçerlilik tarihiyle birlikte imzamız yer alacaktır.

Arka tarafında ise; Anne ve baba ismimiz,veren makamın adı,seri numarası ve bize ait çip kodumuz yer alacaktır.

Bir diğer örnek kimlik kartımızı da paylaşalım.Bu kart tamamen açık fakat dediğimiz gibi örnektir.Zaten T.C. kimlik numarasına bakarak örnek olduğunu anlayabilirsiniz.

Yeni T.C. Kimlik Kartı Örneği 2;

Yeni kimlik kartımızda eski nüfus cüzdanımızda olan bazı bilgiler bulunmuyor.Mesela eski nüfus cüzdanımızda kan grubumuz ve dinimiz yazıyordu.Fakat yenisinde yazmıyor.Belki ilerde eklenir tam bir bilgimiz yok.

Evet arkadaşlar yazımızın sonuna geldik.Dediğimiz gibi bu 2 yeni kimlik kartı tamamen örnek olarak eklenmiştir.Eğer sahipleri silinmesini isterse yorum kısmından yazabilirler ardından konumuzdan resmini sileriz.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir