Yıllara Göre Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Fiyatları

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere yıllara göre büyükbaş hayvan ve küçükbaş hayvan fiyatlarının tl bazında ücretlerini paylaşacağız.

Özellikle kurban mevsimlerinde çok merak edilen büyükbaş ve küçükbaş hayvan ücretlerini Tuik istatistik kurumunun verdiği verilere göre öğrenebiliyoruz.Tabii ki bu paylaşacağımız ücretler ortalama bir fiyattır.Sonuçta vatandaşın kendi hayvanını daha pahalıdan veya ucuzdan satmaya hakkı vardır elbette.Peki Tuik istatistik kurumunun verilerine göre 2008-2018 yılları arası büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardaki fiyatlar nasıldır şimdi onların tablosunu sizlere paylaşalım.

Yıllara Göre Büyükbaş Hayvan Fiyatları

Yıllara Göre Küçükbaş Hayvan Fiyatları

Gördüğünüz gibi mesela büyükbaş hayvanlardan sığır 2008 senesinde 2390 tl iken 2017 yılında 6046 tl olmuştur.Bu fiyatlar devletin belirlemiş olduğu fiyatlardır diyebiliriz.Aynı şekilde küçükbaş hayvanlardan da yerli koyun 2008 yılında 219 tl iken 2017 yılında bu fiyat 653 tl olmuştur.

Bu veriler Tuik’in resmi web sitesinden alınmıştır.Buradaki siteye girerek bu verilerin güncel bilgilerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazımızın da sonuna geldik.Herkese iyi günler dileriz…

Tablo Kaynak = www.tuik.gov.tr

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir