Youtube Abone Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır? (Abone Sayısını Gösterme)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube’da abone sayısını gizleme/gösterme nereden ve nasıl yapılır onu anlatacağız.

Youtube kanallarında normalde abone sayıları gözükür. Fakat dilerseniz abone sayısını gizleyebiliyorsunuz. Mesela aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Cem Yılmaz’ın kanalında abone sayıları açıktır, yani abone sayıları gözüküyor.

Dilerseniz burayı gizleyebiliyorsunuz. Şimdi sizlere Youtube’da abone sayısı gizleme nasıl yapılır madde madde anlatalım. Bu arada kanalın abone sayısını gizlemek bazen avantajlı olabiliyor. Mesela abone sayınızı gizleyerek dikkat çekici hale gelebilirsiniz. Çünkü normalde tüm kanalların abone sayıları gözüküyor. Ama siz abone sayınızı gizlerseniz bu izleyiciler tarafından merak uyandırabilir ve izleyicilerin size abone olma olasılığı daha da yükselebilir.

Youtube Kanalın Abone Sayısını Gizleme Nereden Yapılır?

1-) Youtube kanalınızın abone sayısını gizlemek için ilk önce sağ üst taraftaki profil resmine tıklayın. Ardından en üstteki “Kanalınız” butonuna tıklayın.

2-) Sonrasında “Videoları Yönet” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada sol taraftan “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

4-) Buradan “Kanal” bölümüne giriyoruz.

5-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacak. Buradan üst menüden “Gelişmiş ayarlar” bölümüne giriyoruz.

6-) Son olarak burada “Abone sayısı” bölümünün hemen altında “Kanalıma abone olan kullanıcıların sayısını göster” kısmı çıkacak. İşte buradaki tik işaretini kaldırıyoruz. Yani burada eğer tik kalırsa abone sayınız gözükmüş olur. Eğer tik işaretini kaldırırsanız abone sayınızı gizlemiş olursunuz. Tik işaretini kaldırdıktan sonra “Kaydet” butonuna basıyoruz. Böylelikle kanalınızın abone sayısını diğer izleyiciler görmemiş olacaktır.

Bu şekilde kanalınızın abone sayısını gizleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir