Youtube Adblock Çalışmıyor Hatası Çözümü! (Adblock’u Tekrar Aktif Etmek)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da adblock reklam uyarısı nasıl engellenir ve Youtube adblock tekrar nasıl aktif edilir onu anlatacağız.

Chrome kullanan ve Adblock yüklü olan bazı kullanıcılar Youtube’da video izlerken adblock uyarısı ile karşılaşabiliyor. Adblock yüklü olan bazı kullanıcılar aşağıda gördüğünüz gibi “YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez” uyarısı almaktadır.

Youtube son yaptığı resmi açıklamasında Adblock’un Youtube’da kullanılamayacağını duyurmuştu. Peki, Youtube’daki videoları reklamsız izlemenin başka bir yöntemi var mı yok mu şimdi sizlere detayları yazalım.

Youtube Adblock Reklam Uyarısı Hatası Çözümü

Arkadaşlar eğer Youtube’da Adblock eklentiniz çalışmıyorsa birçok yöntemle tekrar reklam eklentisini aktif edebilirsiniz. Şimdi madde madde anlatalım.

1-) Öncelikle bu hata Chrome tarayıcısından Youtube’a girildiğinde vermektedir. Yani siz farklı bir tarayıcı kullanırsanız tekrar eklentiyi kurup reklamsız şekilde Youtube’da video izleyebilirsiniz. Örneğin Opera tarayıcısında reklamsız Youtube izlemek mümkün. Bizzat sizler için Opera kurup Youtube’u açtık. Ve Chrome verdiği gibi hata vermedi, yani direkt olarak reklamsız videoları izleyebildik. Sizler de eğer Chrome şart değil derseniz farklı tarayıcıya geçiş yapabilirsiniz.

2-) Derseniz ki ben sadece Google Chrome kullanıyorum o zaman yine farklı çözüm yöntemleri mevcut. Eğer Chrome’dan Youtube’a girdiğinizde Adblock eklentisi çalışmıyorsa yani uyarı alıyorsanız bu durumda farklı reklam engelleyici eklentiler kurmanız gerekiyor. Sonuçta reklam engelleyen sadece 1 eklenti yok. Birçok eklenti mevcut. Örneğin AdGuard reklam engelleyici eklentisini tarayıcınıza kurabilirsiniz. Bizzat biz kurduk ve denedik. Hiçbir reklam uyarısı almadan reklamsız şekilde videoları izleyebildik. Sizler de AdGuard eklentisini yükleyerek Youtube’u reklamsız kullanabilirsiniz.

3-) Diğer alternatif reklam engelleyici eklenti ise “uBlock” eklentisidir. Dilerseniz Adblock yerine uBlock’u kurarak aynı şekilde reklamsız Youtube izlemeye devam edebilirsiniz. Eğer uBlock kurduğunuzda aynı hatayı almaya devam ederseniz uBlock Origin ayarlar kısmına giriyoruz. Buradan filtrelerim kısmına aşağıdaki kodu yazıyoruz ve kaydediyoruz.

Sonrasında tarayıcıyı tekrar kapat-aç yaptığımızda reklamların Adblock’taki gibi engellenmiş olduğunu göreceksiniz. (Kod Reddit ve Technopat sitelerinden alıntıdır. Detaylara bu sitelerden ulaşabilirsiniz.)

4-) Bu arada şunu da belirtelim. Google Chrome’da Youtube Adblock’un çalışmamasının nedeni Chrome ve Youtube’un Google ait olmasından kaynaklanıyor olabilir. Yani Youtube reklam hatası genellikle Chrome’da veriliyor. Sizler için bizzat Opera ve Microsoft Edge tarayıcılarında Adblock eklentilerini kurup denedik ve harhangi bir uyarı almadık. Büyük olasılıkla dediğimiz gibi bu reklam uyarısı sadece Chrome’da Youtube’a girerken veriliyor. Diğer tarayıcılarda Adblock Youtube için halen aktif olarak çalışmaktadır.

Bu yöntemlerle Adblock reklam eklentisi hatasının çözümünü yapabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir