Youtube Dislike (Beğenmeme) Sayısı Gösterme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da dislike butonunun gözükmesi için hangi eklenti kurulmalı, ne yapılmalı onu anlatacağız.

Youtube’da son yapılan güncellemelerle birlikte dislike sayısı gizlenmişti. Yani sadece kanal sahipleri kendi videolarına kaç like veya dislike atılmıştır onu öğrenebiliyor. Fakat yeni bir eklenti ile bunun da çözümü geldi. Eğer Youtube’daki videolara kaç beğeni veya beğenmeme geldiyse bunu öğrenmek için tarayıcınıza bir eklenti yüklemeniz yeterlidir. Eklentinin adı ise “Return YouTube Dislike” olarak geçiyor. Eklentiyi kurduktan sonra Youtube videoyu tekrar açarsanız (sayfa yenilerseniz) videoda kaç dislike var görebilirsiniz. Bu eklenti sadece Chrome değil Firefox, Opera, Edge gibi tarayıcılar için de çalışmaktadır. Şimdi sizlere kısaca görseller eşliğinde anlatalım.

Youtube’da Dislike (Beğenmeme) Butonu Gözükmüyor Nasıl Görünür?

1-) Youtube’da dislike butonunun gözükmesi için yani beğenmeme sayısının gözükmesi için “Return YouTube Dislike” eklentisini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor. İlk olarak Google’a “Return YouTube Dislike” yazın ve en üstteki siteye girin. Ardından eklenti sayfası karşımıza çıkacak. Burada sağ üst tarafta “Chrome’a ekle” butonu çıkıyor, ona basıyoruz ve eklentimizi tarayıcıya kuruyoruz.

  • Eklentinin adı ==> Return YouTube Dislike

2-) Ardından tarayıcının üst tarafında aşağıdaki gibi bir bildirim geliyor. Buradan “Uzantı ekle” butonuna basıyoruz. Böylelikle eklentimizi eklemiş olduk. Şimdi Youtube’da herhangi bir video açtığınızda dislike sayısının gözüktüğünü görmüş olacaksınız.

3-) Rastgele bir video açıyoruz ve dislike (beğenmeme) sayısını gözükür hale gelmiş oluyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi like tuşunun yanında dislike tuşu da gözükmüş olacak.

4-) Normalde aşağıda gördüğünüz gibi beğenmeme sayısı gözükmüyor. Fakat bu eklentiyi kurarsanız bu sayı yukarıdaki gibi görünür hale gelecektir.

Bu şekilde Youtube dislike butonunu aktif edebilirsiniz. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir