Youtube Oynatma (Müzik Çalma) Listesi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da oynatma listesi nasıl oluşturulur onu anlatacağız.

Youtube videoların yanı sıra müzik dinlemek için de çok kullanılan bir platformdur. Sonuçta ücretsiz her türlü müziği klibiyle birlikte bu site üzerinden dinleyebiliyoruz. Haliyle Youtube’da müzik dinleyenlere özel müzik oynatma yani playlist listesi oluşturma imkanı mevcuttur. Oluşturduğunuz bu oynatma listesine youtube.com’a girerek direkt olarak ulaşabilir ve oradan listeye hangi müzikleri eklediyseniz hiç aratma yapmadan dinleyebilirsiniz. Yani oynatma listesi bir nevi kolaylık sağlıyor. Çünkü her seferinde dinlemek istediğiniz şarkıyı aratıp bulmaktansa listeye 1 kere ekleme yapın ve sonra hep liste üzerinden dinleyin.

Peki oynatma playlist listesi nasıl oluşturulur şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

Youtube Oynatma (Çalma-Playlist) Listesi Nasıl Oluşturulur?

1-) Youtube’da oynatma listesi oluşturmak için öncelikle listeye eklemek istediğiniz videoyu açınız. Ardından videonun sağ alt tarafında bulunan “Kaydet” butonuna basınız. Yani yeni playlist oluşturmak için öncelikle videodan kaydet butonuna basıyoruz.

2-) Ardından küçük bir ekran açılacak. Buradan en aşağıdaki “Yeni oynatma listesi oluştur” butonuna basıyoruz. Bu sayede yeni oynatma-müzik çalar listesi oluşturabiliyoruz. Eğer daha önceden oluşturduğunuz varsa buradan o listeyi seçerek de bu şarkıyı o listeye ekleyebilirsiniz.

3-) Sonrasında bu yeni oluşturduğumuz oynatma listesine bir isim veriyoruz. Mesela biz rap şarkıları diye bir isim verdik. Ardından “Oluştur” butonuna basıyoruz.

4-) Böylelikle oynatma listesini oluşturmuş oluyoruz. Bu listeyi açmak için youtube’da sol üst taraftan 3 çizgi işaretine basıyoruz. Yani yan menüleri açıyoruz. Burada alt tarafa indiğimizde beğendiğim videolar bölümünün hemen altında oluşturduğunuz yeni oynatma listesi gözükecektir. Ona tıklayarak listeyi açabilirsiniz.

5-) Listeyi açtığımızda aşağıda görmüş olduğunuz gibi listeye eklediğimiz rap şarkısı çıkmış olacaktır. Listeye onlarca müzik ekleyebilirsiniz. Bildiğimiz kadarıyla bir sınırlaması yok.

6-) Bu şekilde yeni oynatma listesi oluşturabilir ve oluşturduğunuz listeye yeni şarkılar ekleyebilirsiniz. Ardından her youtube’a girdiğinizde sol menülerden listeye tıklayarak listeye eklediğiniz müzikleri veya videoları dinleyebilirsiniz.

Bu şekilde Youtube sitesinde dinlemek istediğimiz müzikleri tek bir liste altında toplayabilirsiniz ve bu listeden o müziklere anında ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli dinlemeler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir