Youtube Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

Herkese selamlar dileriz. Bu yazımızda sizlere youtube üzerinden para kazanma nasıl aktif hale getirilir onu göstereceğiz.

Youtube üzerinde kanal açarak ve kanalınıza videolar yükleyerek para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda youtube epey popüler oldu, kanal açıp para kazanan epey kişi var. Sizler de bu şekilde youtube hesap açıp para kazanabilirsiniz. Tabii ki direkt olarak video yükleyince para kazanma aktif hale gelmiyor. Bunun için bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Şimdi resimler eşliğinde youtube’dan para kazanma nasıl açılır onu anlatalım.

1-) Öncelikle youtube’a giriyoruz. Ardından sağ üst taraftaki profil resmine tıklıyoruz. Oradan açılan menülerden “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından sol taraftaki menülerden “Hesap” bölümüne giriyoruz. Oradan da sağ taraftaki hesabınız bölümünün altındaki mavi renkli “Ek özellikleri görüntüleyin” linkine basıyoruz.

3-) Ardından içerik stüdyosu bölümüne girmiş oluyoruz. Buradan da yine sol taraftaki menülerden “Kanal > Durum ve Özellikler” kısmını açıyoruz.

4-) Ardından burada kanal ile ilgili bazı bilgiler yer almaktadır. Buradan da aşağıda gördüğünüz gibi para kazanma bölümü var. Oradan “Etkinleştir” butonuna tıklıyoruz.

5-) Ardından buradan aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. “Başlat” butonuna bastığımızda ise para kazanma özelliği için başvuru yapmış oluruz.

6-) Ardından aşağıdaki gibi başvuru koşulları karşımıza çıkıyor. Buradan tüm kutuları işaretliyoruz. Ardından “Kabul ediyorum” butonuna basıyoruz. Sonrasında sırayla adımları uyguluyoruz ve youtube için para kazanmayı açmış oluyoruz.

7-) Buradan youtube ve google’nin para kazanma servisi olan Google Adsense‘e başvurmuş oluyoruz. Tabii ki buradaki youtube için adsense olmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra eğer kanalınız uygunsa (telif haklarında sıkıntı yoksa) büyük ihtimalle kabul edilirsiniz.

Ayrıca para kazanmayı hızlı şekilde aktif hale getirmek için 1000 aboneye sahip olmanız gerekmektedir. Yani bu miktarda aboneniz yoksa bile başvuru yapabiliyorsunuz ama kanalınız incelenmemiş olur. Yani para kazanma aktif hale gelmez. Önceleri böyle bir koşul yoktu ama yeni özellikle bu şart gelmiş oldu. Zaten youtube’dan güzel paralar kazanmak için iyi bir izlenmeye sahip olmanız gerekiyor. İyi bir izlenmeniz olursa da abone sayınız da artmış oluyor. Yani siz 1 video yükleyip ondan hemen para kazanmaya başlayamazsınız. Dediğimiz gibi önceleri yoktu ama güncelde bunun belli bir süreci var. Hem izlenme hem de abone yaptıktan sonra youtube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde youtube’dan para kazanma aktif hale getiriliyor. Faydalı olması dileğiyle. İyi çalışmalar bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir