Youtube Shorts Videosu Kanala Ne Zaman Yüklenmiş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube Shorts videolarının yüklenme tarihinin ne zaman olduğu nasıl öğrenilir onu anlatacağız.

Youtube shorts videoları son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve oldukça izlenme alan kısa videolar içermektedir. Bir kanal normal video yükleyebildiği gibi artık kısa shorts videolar da kanala yükleyebiliyor. Fakat fark edenler illaki olmuştur bu shorts videolarının yüklenme yani upload tarihleri kanalda gözükmüyor. Yani aslında gözüküyor fakat doğrudan videonun üzerinde yazmıyor. Shorts videosunun yüklenme tarihini öğrenmek için farklı bir yere girmek gerekiyor. Şimdi sizlere görseller eşliğinde Youtube Shorts videolarının kanala (siteye) ne zaman yüklendiğini nasıl buluruz onu gösterelim.

Youtube Shorts Video Yüklenme Tarihinin Ne Zaman Olduğuna Nereden Bakılır?

1-) Youtube shorts videolarının kanala ne zaman yüklendiğini öğrenmek için öncelikle tarihini öğrenmek istediğiniz shorts videosunu açın. Ardından videonun sağ aşağısında çıkan 3 nokta işaretine tıklayın.

2-) Sonrasında açılan seçeneklerden en üstteki “Açıklama” kısmına girin.

3-) İşte burada Shorts videosunun kanala ne zaman upload edildiği yani kanala ne zaman yüklenmiş olduğu yazacaktır, buradan öğrenebilirsiniz. Mesela biz Kafalar kanalının bir shorts videosuna baktık. Bu video 29 Ocak 2023 tarihinde kanala yüklenmiş. Sizler de istediğiniz shorts videosunun açıklama kısmına bakarak upload tarihini öğrenebilirsiniz.

4-) Bu arada normal videolar kısmında videonun hangi tarihte yüklendiği bilgisi hemen altında yazar. Ama shorts videolar kısmında maalesef bu bilgi yazmıyor, belki bu konuyla ilgili ilerde güncelleme gelebilir. Bu yüzden shorts videosunun kanala yüklenme tarihini ve gününü öğrenmek için videoyu açmanız ve açıklama kısmına girmeniz gerekiyor.

5-) Kısacası shorts videoların açıklama kısmında yüklenme tarihi yazmaktadır. Açıklama kısmına videonun sağ tarafında çıkan üç nokta işaretine basıp açıklama seçeneğine tıklayıp girebilirsiniz.

Bu şekilde Youtube Shorts video upload yüklenme tarihini öğrenebilirsiniz. Biz anlatımı masaüstü versiyondan gösterdik fakat mobilden de aynı yerden girerek shorts videolarının kanala hangi tarihte yüklenmiş olduğunu öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir